10. říj, 2018

PETR BYSTROŇ: Deportační přehlídka ve volební kampani v Bavorsku ohrožuje Německo-Italské přátelství

Ať Matteo Salvini zavře italská letiště pro deportaci z Německa, aby se zabránilo pronikání 40 již odmítnutých žadatelů o azyl z Bavorska do Itálie, říká předseda zahraničně politického výboru AfD v Bundestagu poslanec Petr Bystroň...
 

"Toto je solidarita federální Německé vlády" s našimi nejbližšími partnery v Evropě. Merkelová je jako Černobyl. Opakovaně tvrdila, že má "evropské řešení" pro azylovou krizi. To se zdá být omezeno na to, že jednoduše přesouvá žadatele o azyl, kteří byli odmítnuti v Německu, do jiného evropského státu.

Pokus o deportaci přistěhovalců do Itálie je především deportace zodpovědnosti a laciné populistické politiky. Také Itálie se podílela na vzniku migračních toků do EU. Nová Itálie s novou vládou nemůže zůstat sama, německá federální vláda prostě nemá své problémy posílat do jiné země.

Většina migrantů pochází z afrických zemí, a proto se tam musí vrátit. Jednoduchá repatriace odmítnutých žadatelů o azyl do Itálie nevyřeší žádné problémy. Naopak vytváří nové problémy a zajišťuje další zhoršení Německo-Italských vztahů.

Taková aktivita v průběhu volebních kampaní v Německém Bavorsku & Hesensku, které nás teď čekají, je obzvláště neuvěřitelná: "Deportace asi 40 migrantů z Bavorska nevyřeší problém v nejmenším. Mělo by však samozřejmě zastavit další pokles katastrofálních výsledků průzkumu CSU v Bavorsku, která neustále klesá a Seehofer je za to zodpovědný."

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 10.10.2018

Zdroj:

https://www.afdbundestag.de/bystron-abschiebe-show-im-bayern-wahlkampf-gefaehrdet-deutsch-italienische-freundschaft/