16. říj, 2018

PETR BYSTROŇ: Salvini odmítá Seehofera

Pokud jde o argument spolkového německého ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) ze dne 13. září 2018 v německém Bundestagu, že se readmisní dohody pro migranty „chystá podepsat“ s italským ministrem vnitra Matteo Salvinim. Šlo jen o jasnou předvolební lež, komentuje situaci předseda zahraničního výboru spolkového sněmu Bundestagu poslanec Petr Bystroň za AfD...

"Seehofer tvrdil přesně před měsícem, že dohoda o zpětném přebírání osob s Itálií má být podepsána. Jediné, co chybí, jsou dva podpisy italského kolegy a mně, "říkal Seehofer.

Avšak italský ministr vnitra Matteo Salvini Seehofera odmítnul. Odmítá podepsání dohody s federální vládou - dokonce i s radou, Seehofer tak žádný předvolební "dárek" nedostal. Podle tiskových zpráv mluvčího spolkového ministra vnitra, je zcela evidentní, že "podepisování smluv", bylo úmyslným volebním podvodem pro zemské volby v Bavorsku a Hesensku.

Salvini požaduje úpravu dublinských pravidel a důsledný boj proti nevládním organizacím, které jako tzv. "Záchrana moře" opakovaně vydírají přijetím afrických přistěhovalců v evropských zemích. Namísto podpory, Italská federální vláda blokuje tyto kroky. Vláda Merkelové tak dokazuje, že je největší překážkou skutečnému evropskému řešení migrační krize.

Itálie otevírá dveře nové, přísnější azylové politice, která již nalézá přízeň v Rakousku, Francii, Maďarsku, Polsku, České republice, Slovensku, Dánsku, Portugalsku a na Maltě. Evropa by měla následovat příklad Salviniho, učinit svou omezující migrační politiku jasným měřítkem a zastavit azylové sólo hry Merkelové."

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 16.10.2018