18. říj, 2018

PETR BYSTROŇ: Breitbart: Interní dokumenty poukazují na cenzuru Googlu

Skandální odhalení v USA: Interní prezentace potvrzuje, že Google cenzuruje konzervativní obsahy. Exklusivně na Breitbart...
 

Americký onlinový portál Breitbart zveřejnil 85strákovou interní Power-Pointovou prezentaci mediálního koncernu Google, ve které jsou vypracovány směrnice pro cenzuru konzervativních politických názorů. V prezentaci nazvané eufemisticky „The good censor“ se explicitně píše o tom, že „americká tradice svobody slova se přežila“.

Hlavními důvody pro zavedení cenzury jsou údajně volební úspěchy Donalda Trumpa v USA a AfD v Německu. Google potvrdil prostřednictvím svého tiskového mluvčího, že dokument je autentický. Zároveň se snažil popřít, že jeho obsah byl „oficiální línií firmy“. Údajně se jedná pouze o „interní výzkum“.

Autoři dokumentu přiznávají, že Google je společně s několika dalšími onlinovými platformami nejen v pozici, kdy „kontroluje většinu onlinové komunikace“, ale že se jeho aktivity jako reakce „na nevítané politické události“ na celém světě „blíží cenzuře“. Jako příklady uvádí vzestup Alternative für Deutschland v Německu a zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA v roce 2016.

Pokračování textu zde:

https://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=682836

Autor: Petr Bystroň, Bavorsko, 18.10.2018
 

Zdroj: 

https://www.breitbart.com/tech/2018/10/09/the-good-censor-leaked-google-briefing-admits-abandonment-of-free-speech-for-safety-and-civility/

Originalni dokument v plne delce najdete zde:

https://de.scribd.com/document/390521673/the-good-censor-google-leak