14. lis, 2018

PETR BYSTROŇ: GESTAPO & STASI jsou zpět !

Vláda Angely Merkel a vnitřní tajné služby, Úřadu pro ochranu ústavy (Verfassungsschutz), mají zjevně špehovat Alternativou pro Německo (AfD) - největší opoziční stranou v zemi.

Německo má dlouhou tradici potlačování politické opozice pomocí tajné policie - od nacistického gestapa k východoněmeckému Stasi.

Hans-Georg Maaßen, konzervativní šéf Verfassungsschutz, protestoval proti dohledu, protože neexistují žádné důkazy o tom, že AfD ohrožuje ústavu. Byl vyhozen z funkce.

Nedávno Merkelová prohlašovala, že "davy" "lovily cizince v ulicích Chemnitz", kvůli zabití mladého německého muže "uprchlíky." Hans-Georg Maaßen ji vyzval , aby nelhala a veřejně prohlásil, že neexistuje žádný důkaz, že někdo "lovil" ilegální imigranty v Chemnitz. Poté byl donucen odstoupit .

Během svého funkčního období byl Hans-Georg Maaßen mimořádně efektivní a dokázal zabránit sedmi velkým teroristickým útokům od roku 2015. AfD se domnívá, že bude nahrazen někým, kdo se více zajímá o špehování politických oponentů než o zastavení terorismu.

AfD byla opakovaně obviňována z toho, že je "krajně pravicová" nebo dokonce "neonacistická" , podobně jako příznivci Trumpa jsou tak často osočováni ve Spojených státech. AfD důrazně popírá tato obvinění.

Avšak poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň, český uprchlík z doby komunismu ve Východním bloku, byl sledován bavorským Verfassungsschutzem na Facebooku, kde protestoval proti sledování Generace Identity "nenásilně" a "humorné". Ačkoli Bystroň jasně uvedl, že ani on ani AfD nejsou součástí Generace Identity, jeho dům byl prohledán a pevný disk obsahující fotografie jeho dětí mu byl zabaven.

Bystroň se obrátil na soud, kde se ohradil proti nezákonnému sledování a zabavení a proti zveřejnění sledovací kampaně proti němu. Vyhrál.

Bystroň se obává, že stejná strategie může být nyní použita na AfD jako celek.

V Německu, pokud jste vládním úředníkem nebo právníkem, nemáte právo sdružovat se s žádnou skupinou, kterou Verfassungsschutz pozoruje. To znamená, že AfD by nebyla schopná pracovat s žádnými právníky a v podstatě by byla zmrzačená - bez jakékoliv možnosti se bránit u soudního procesu.

Aby se zabránilo označování za "nepřítele ústavy", měl právník expert prof. Dietrich Murswiek společný seznam pokynů, které by měli následovat. Vytvořil také seznam frází, které předtím používali političtí činitelé AfD, kteří by mohli být neoprávněně používáni k ospravedlnění dohledu, včetně "kriminálních mimozemšťanů", "konzervativní revoluce" a "útočníků". Navrhl, že ačkoli tyto termíny a fráze jsou naprosto legální, strana se může chtít vyhnout tomu, aby předešla budoucím problémům.

Murswiek výslovně poukázal na to, že jde o fráze, která by měla být chráněna svobodou projevu, ale dokument byl vypuštěn do hlavních médií, kteří jej použili k tvrzení, že AfD uznává, že používá kontroverzní termíny a fráze. Podle úřadu Bystroňe politici jako Patrick Gensburg z CDU kancléřky Merkelové, použili tyto falešné zprávy, k diskreditaci, aby AfD byla pod dohledem vlády.

Vzhledem k tomu, že výzvy ke kontrole se zintenzivnily, Murswiek vysvětlil, že "v žádném případě nehodnotí, zda by AfD mělo být pod dohledem vlády." Veřejně vysvětlil, že "velmi jasně uvedl, že seznam, který sestavil, nebyl určen pro státní dohled ", jelikož se na něj vztahuje svoboda projevu.

„I přesto doporučujeme AfD upustit od používání těchto frází, aby nedošlo k tomu, že za naprosto legální fráze, budou souzeni, v podezření v rozporu s ústavou,“ Murswiek řekl .

Dne 5. listopadu, členové AfD uspořádali tiskovou konferenci uvedl, že strana je plně v souladu s německou demokratickou ústavu a bude potřeba podniknout právní kroky, pokud jsou vystaveni neoprávněnému vládnímu dohledu.

"Alternativa pro Německo je zcela legální a legitimní strana", řekl spolupředseda strany Jörg Meuthen. "Jsme stranou, která nejvíce prosazuje požadavek na to, aby byla ústavě zachována... Stojíme pevně na základech naší svobodné a demokratické ústavy a obviňujeme ty, kteří si ve vládě myslí, že mohou pozastavit ústavu. Plně podporujeme monopol státu na používání síly a zcela odmítáme použití násilí proti lidem a věcem pro politické účely. "

Pokud jde o možný dohled, Meuthen uvedl, že je pravděpodobné, že je politicky motivován - neboť Merkelová a její vláda se nezdá příliš znepokojena vlastním zneužitím ústavy.

"Musíte mít podezření, že by to mohlo být čistě politicky motivované, ze strachu ze strany našich politických oponentů - protože se sami obávají, že se musí obávat právního státu, jak jsme poznamenali, například Angela Merkelová a její výroky o otevřených hranicích v roce 2015, který mnozí právníci považovali za nelegální a neústavní." uvedl Meuthen.

Nedávno poslanec Lars Castellucci ze strany sociálních demokratů SPD se smál AfD za to, že se obává o dohled nad státní tajnou policií. Znovu se na ně odkazoval jako na "nepřátele ústavy" za použití pojmů jako "přesídlení".

Podle Centrálního kriminálního archivu byla AfD podrobena násilnějším útokům skupiny Antifa a dalších levicových skupin než kterákoli jiná strana. Podle Bystroňe jsou tyto útoky často podporovány více tradičními levicovými skupinami a stranami.

Útoky na AfD v archivu Centralní kriminální ústředny:

2014: 4 kriminální útoky

2015: 76 kriminálních útoků

2016: 464 zločineckých útoků

2017: 669 trestných útoků

Patří sem také 124 útoků, 77 případů hrozeb a 66 případů vandalismu.

Autor: Petr Bystroň, Mnichov, Bavorsko, Německo, TGM, Praha, ČR,14.11.2018
 

https://www.thegatewaypundit.com/2018/11/german-government-opens-discussion-into-having-secret-police-spy-on-right-wing-opposition-party/?fbclid=IwAR1DQ8oVhgvY_6APTnWNI5cD0hq19Le9DUpt6dJKa1hhMD3ykiaVhZaKsQ0