30. led, 2019

PETR BYSTROŇ: O krizi EU ve Vídni

Plný sál v Akademikerbund ve Vídni, během přednášky Petra Bystroně o krizi EU...

Brexit: EU se nechce poučit z chyb

Bystroň začal přednášku aktuálním tématem, kterým je Brexit. Zde Bystroň vidí zcela nesprávný postoj EU. Brexit by měl být skutečně důvodem k tomu, aby si EU sama položila otázku, proč Británie odchází. To se však nestalo. Namísto toho se díky Brexitu odkazuje mainstream na "dezinformační kampaň" z Ruska. Podle Bystroně je to nesmysl. Britové v rozhovorech ihned po Brexitu uvedli, že hlavní je pro ně suverenita. Na druhém místě bylo odmítnutí masové imigrace. EU by se mohla snadno s Brity domluvit o volném pohybu lidí. Ale nechtěla. Namísto toho byly legitimní britské požadavky od počátku hanobeny jako tzv. "vybírání třešniček z dortu" a tak zabránily spravedlivému kompromisu.

EU je jako Varšavská smlouva

Takováto EU není žádána. Snaží se vylíčit Brexit jako něco negativního, zabránit tomu a zastrašit všechny ostatní země, aby opustili EU. Zastrašování zbývajících členů EU. Na základě tohoto přístupu Bystroň porovnal současnou EU s Varšavskou smlouvou. Také toto se dělo na konci její existence.

Reformní země mají použít Brexit jako páku k realizaci naléhavě potřebných reforem EU. Ve snaze o reformu EU doporučil Bystroň Višegrádským státům na brněnské konferenci v Brně, aby zřídila "pracovní skupinu Brexit". Ta by mělo být v kontaktu s britským vyjednávačem o Brexitu a shromáždit "cenné know-how o procesu ukončení členství v EU." Návrh v té době způsobil v českém tisku šok, tehdejší český ministr zahraničí odmítl záměr založit takovou skupinu. Ministr zahraničí vyjádřil pochybnosti o tom, že se Brexit stane realitou. Vystoupení bude zpožděno, dokud nedojde k druhému hlasování proti Brexitu.

Migrační smlouva OSN zcela selhala, protože chybí hlavní hostitelské země, jako jsou USA

Pakt OSN o migraci naprosto selhal, protože USA se nepřipojili. Největší imigrační země v Americe a také Austrálie a většina střední Evropy odpadla. V důsledku toho chybí důležité hostitelské země. Angela Merkel přijela na výlet do Marrakeše k podpisu smlouvy, jen jako akt vzdoru.

Díky Rakouské vládě za "ne" migračnímu paktu

Bystroň výslovně poděkoval rakouské vládě za to, že se proti tomuto paktu postavila, stejně jako aktivitám občanů, kteří přinesli důkladné informace o smlouvě veřejnosti. To bylo velmi důležité, protože odpor veřejnosti byl rozhodujícím faktorem při odmítnutí paktu. I vláda chtěla sdělit informace o smlouvě co nejvíce veřejnosti. To je také patrné ve "smlouvě z Cách" mezi Merkelovou a Macronem. Její obsah nebyl ani veřejně projednán v Bundestagu. Bystroň v této souvislosti hovořil o "nešťastné francouzsko-německé ose". Podle jeho názoru, to je nesprávný vývoj EU.

Propaganda EU je absurdní jako v někdejší v NDR

Bystroň srovnal Německo a Francii se socialistickými režimy koncem osmdesátých let. Dokonce i tehdy byly úspěchy socialismu stále chváleny, i když v obchodech nebylo co koupit. Dnešní propaganda tvrdí, že Macron je "zachráncem Evropy". Ve skutečnosti jsou proti němu každý týden hromadné protesty a jen 20% francouzů podporuje jeho vládu.

Žluté vesty: Upozornění na "Evropskou policii"

Pokud jde o masové protesty ve Francii, Bystroň varoval před pokusy EU vytvořit "evropskou policejní sílu". Ta by samozřejmě potlačovala protesty snadněji. Bude pak používat policii v zahraničních evropských zemích, aby zabránila fraternizaci policie s vlastní populací. V mnoha evropských zemích se očekávají nepokoje, neboť hrozí hyperinflace eura. Důvěra v peníze prudce klesá. Lidé hledají útočiště v majetku jako jsou zlato a nemovitosti. Na požádání publika Bystroň doporučil koupi zlata.

"Rusko potřebuje Evropu, Evropa potřebuje Rusko"

Nakonec se Bystroň zabýval otázkami Ruska. Rusko je přirozeným spojencem Evropy. To už znala Kateřina Veliká, od níž pochází citát "Rusko potřebuje Evropu, Evropa potřebuje Rusko". Rusko má 700 let zkušeností s odporem proti násilné islamizaci Evropy. Z tohoto důvodu by Spojené státy a Evropa měly spolupracovat s Ruskem, pokud budou hledat spojence v boji proti islamistickému terorismu.

Členství Německa v NATO je kritizováno v AfD. Chtějí NATO jako čistě obrannou alianci. K zahraničním misím, jako v Afghánistánu, nemá většina členů dostatek porozumění.

Klasifikace jako "zkušební případ" ve skutečnosti není nikde určena

V souvislosti s německým Úřadem na ochranu ústavy Bystroň vyjádřil politování nad propuštěním bývalého prezidenta Hansa Georga Maaßena. Maaßen udělal dobrou práci. Pod jeho vedením bylo zabráněno několika islamistickým útokům. Nakonec byl odstraněn, protože vystoupil proti kancléřce a byl v rozporu s údajným "lovem" v Chemnitz. Jenže to byl zástupný důvod, hlavním důvodem Merkelové, bylo to, že ve skutečnosti musel Maaßen odejít, protože dlouho odmítal nechat sledovat AfD.

Pod novým prezidentem úřadu, byla AfD nyní prohlášena za "zkušební případ". Tato klasifikace je však absurdní, protože ve skutečnosti neexistuje kategorie "zkušební případ" při ochraně ústavy. Jedná se pouze o veřejné hanobení AfD. Naše zpravodajská služba by měla, jak svým jménem říká, věci řešit tajně. Ale VfS to dělá přesně naopak - veřejně oznamuje, že zvažuje interně, zda bude stranu pozorovat.

Autor: Unzensuriert.at, Vídeň, Rakousko, TGM, Praha, ČR, 30.1.2019

Zdroj:

https://www.unzensuriert.at/content/0028797-Petr-Bystron-AfD-sprach-Wien-ueber-Fehlentwicklungen-der-EU