13. úno, 2019

PETR BYSTROŇ: Další napadení AfD Antifou

Členové extremistického hnutí Antifa, byli obviněni z brutálního útoku na pobočku mládežnického křídla strany Alternativa pro Německo (AfD), včetně útoku na jejich člena židovského původu...
 
Čtyři členové mládežnické organizace "AfD Junge Alternative (JA)", byli zpočátku pozváni na promítání filmu o Varšavském ghettu během II. světové války ředitelem filmového festivalu Berlinale, Dieterem Kosslickem v neděli večer.
 
Mluvčí AfD zaslal prohlášení o incidentu do Breitbartu v Londýně, které zahrnovalo očité svědectví od členů mládežnické skupiny, kteří byli napadeni.

Podle člena Junge Alternative Berlín Vadima Derksena, na ně zaútočilo kolem "půl tuctu" maskovaných extrémistů jen 50 metrů od divadla, kde se film promítal.

"Využili improvizované zbraně, za které nemohou být zatčeni, ale které mohou vážně ublížit. Drželi baterie v pěstích, a těmi nás mlátili a jeden z nich měl sklenici na víno, kterou rozbil a použil ji, a ohrožoval nás s ní jako nožem. Byl jsem pořezán na paži a ani jsem si toho nevšiml, až jsem se vrátil domů, zjistil jsem, že krvácím "řekl Derksen.

Poslanec Bundestagu Petr Bystroň, dorazil do divadla, kde se film promítal, krátce po útoku a označil ředitele Berlinale Kosslicka za přímo zodpovědného:

"Pan Kosslick se pokoušel pomlouvat AfD a šířit plameny nenávisti tím, že nám zobrazoval jako antisemity, i když AfD obhajuje naše židovské občany více než kdokoli jiný. Pan Kosslick je přímo vinen za tento útok."

Útok přichází teprve měsíc poté, co Frank Magnitz (předseda AfD Brémy a poslanec) byl brutálně napaden na ulici v Brémách triem maskovaných mužů, kteří jej těžce zranili na hlavě. Což bylo následně označeno jako pokus o atentát. Německá Antifa se svojí brutalitou netají a klidně vyzývá k veřejným útokům na politiky na různých webových stránkách.

Autor: Breitbart.com, TGM, Praha, ČR, 13.2.2019

Zdroj:

https://www.breitbart.com/europe/2019/02/12/antifa-berlin-assault-populist-jewish-youth-invited-holocaust-film-screening/