2. dub, 2019

PETR BYSTROŇ: Nevládní organizace & Útoky na Policii

O víkendu na závěrečném ceremoniálu demonstrace # SeehoferWegbassen v berlínském klubu MenschMeier bylo šest policistů zasaženo slzným plynem, který proti nim použili demonstranti...
 
"Poslední incident je dalším důkazem, že takzvané "uprchlické rady (politické neziskovky podporující ilegální migraci)", ignorují náš právní stát. Tyto skupiny již roky pomáhají odmítnutým žadatelům o azyl vzdorovat legitimním deportacím. Jejich odmítnutí našeho právního státu se nyní projevuje i násilím proti policistům.
 
Vedoucí představitelé těchto nevládních organizací souzní s většinou radikálních levicových extremistů, kteří chtějí zrušit národní stát, ignorovat právní stát a vyzývají ostatní, aby porušili zákon. V tomto ohledu je tento útok na policii pouze logickým důsledkem jejich předchozích protistátních aktivit. Jsou to nepřátelé našeho státu a naší svobodné společnosti, ale přijali jeho instituce a možnosti financování od státu, aby na něj následně zaútočili.
 
Je dost absurdní, že federální ministr vnitra Horst Seehofer financoval demonstrace proti sobě samému - nyní také financuje násilí proti policistům ve službě.
 
Jako jeden z mých dotazů na toto téma, který byl zveřejněn v loňském roce, financuje federální vláda různé pro-migrační nevládní organizace s více než 100 miliony eur ročně. Mezi nimi je mnoho nevládních organizací, které pomáhají žadatelům o azyl vyhnout se zákonným příkazům k vyhoštění. Dále ti, kteří provozují lodě ve Středomoří za účelem pašování migrantů do Evropy. A ti, kteří organizují demonstrace proti federálnímu ministrovi vnitra nebo spolkové vládě.
 
Federální vláda musí okamžitě zastavit veškeré financování tzv. „Uprchlických rad“ a nevládních organizací, které se potýkají s ústavním státem a zabraňují vyhoštění nelegálních migrantů. “
 
Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 2.4.2019
 
Zdroj: