11. čvn, 2021

PETR BYSTROŇ: „Pravicové strany bodují s jasným náskokem“

Rozhovor s poslancem německého bundestagu Petrem Bystroňem (AfD)...
 
AfD ztratila v Sasku-Anhaltsku několik procent. Byl to tedy úspěch?
 
"Vzhledem k neuvěřitelnému tlaku a pomluvě, které je naše strana dlouhodobě vystavena, je volební výsledek přes 20 % jistě úspěch. Jsme druhou nejsilnější silou v Sasku-Anhaltsku - podruhé v řadě zemských voleb. Ukazujeme tak, že většina voličů je konzervativní. Znovu byla zvolena jasná buržoazní-občanská většina a červeno-červeno-zelená byla tak skutečně zničena."
 
Váš vůdce strany Meuthen říká: „že silnější tah na branku, je být uprostřed, že méně do očí bijící protestní kurz by byl slibnější“. Je to správně?
 
"Nesdílím toto hodnocení. V takzvaném centru jsou téměř všechny ostatní strany - ze strachu, že neurazí. To vede ke dvěma účinkům: Zaprvé, k úplné svévoli. Všechny představují změkčenou centrální monotónnost. V této monotónnosti jsou pro voliče téměř neznatelné rozdíly."
 
"To vede k druhému bodu: nespokojenost s politikou. Největší skupinou voličů jsou nevoliči. V tuto chvíli jsme protestní stranou, jsme jedinou skutečnou opozicí, jsme politickou silou, která dává lidem hlas v parlamentech. Kolegové v Sasku-Anhaltsku zvolili jasný opoziční kurz a byli tak úspěšní, že se CDU až do konce obávala, že by ji AfD předstihla."
 
Budete se ucházet o volby do Spolkového sněmu s dvojím vedením, které je řešeno na východ / západ a muž / žena. Není tento citátový model ve skutečnosti levicovou věcí, kterou pro lidovou stranu nikdy nelze použít?
 
"Dvojí vedení je samozřejmě vždy umělou konstrukcí, zvláště pokud bylo také vyváženo kvótami (muž / žena, východ / západ). A samozřejmě takovéto konstrukce jsou v rozporu se základní lidskou potřebou, aby byla vedena jedinou silnou osobností. Ale myslím si, že Tino Chrupalla a Alice Weidelová z toho dělají to nejlepší. Dobře se doplňují. Tino Chrupalla se především nikdy neunaví zdůrazňovat, že máme dva nejvyšší politiky, kteří absolvovali odborné vzdělávání, což je v dnešní době u ostatních stran vzácností. V tomto ohledu: Jen dobře!"
 
Ve své nové knize Udělejte Evropu znovu velkou: Nová pravá generace politiků jste analyzoval evropské pravicové strany. Jak mohou vítězit, skórovat a jak ne?
 
"Všichni skórovali se svou jasnou hranou. Úspěšní jsou ti, kteří odvážně zaujmou stanoviska, která si ostatní strany nedovolí reprezentovat, ale která lidé chtějí. To platí především pro oblasti migrace a islamizace, ale také pro občanské svobody, které jsou v mnoha zemích stále více omezovány. Zjednodušeně řečeno: ti, kdo se zastávají občanů proti zasahujícímu státu, jsou úspěšní."
 
Proč jsou tito politici označováni za extremisty, pokud zastupují pouze zájmy občanů, jak říkáte?
 
"Nejlepším příkladem toho je Sasko-Anhaltsko: kolegové tam požadovali, aby se děti přistěhovalců nejprve vyučovaly v samostatných třídách, aby bylo všem jasné, že jejich pobyt zde je pouze dočasný. Tento návrh vychází z logiky naší současné právní situace, protože všichni, kteří potřebují ochranu, požívají ochrany v Německu, pouze pokud hrozba přetrvává v jejich domovské zemi, a pak se mohou vrátit. Ale s Annou Willovou (televizní moderátorka veřejnoprávní Das Erste) to bylo ve volební noci pomlouváno jako „pravicově extremistické“. Stejně tak varování před koronovým očkováním. Co je to „pravicový extremista“, když varujete obyvatelstvo před očkováním, které nebylo řádně testováno a není pravidelně schváleno?"
 
Ve knize Make Europe Great Again si stěžujete , že AfD chybí vůdci. Proč?
 
"Důležitý bod. Ano, je to prakticky klíčová otázka celé knihy. Rovněž byla položena tato otázka při prvním čtení v Mnichově. Další účastník spontánně odpověděl na otázku jiného účastníka nejlépe. Vstal a zakřičel: „Proč si tu knihu nekoupíš!“ Tam je to podrobně popsáno. Tématu se věnuji celou kapitolu, kterou čtenář přehodnotil slovy „děsivě trefně popsáno“. Takže: do toho!"
 
Petr Bystroň: Co přichází z Německa „Ožebračí vás. Hlásí to předem.“ 
 
„Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti,“ říká poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AFD) Petr Bystroň. V souvislosti s možným vítězstvím Zelených v Německu mluví o vyvlastnění střední třídy, zhoršení vztahů s Ruskem nebo o poučování Čechů a Slováků. „Vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny,“ popsal Bystroň cíle Zelených, dle něj propojených s nadnárodními koncerny.
 
Už v září se v Německu konají volby do Spolkového sněmu. Jak vidíte šanci vaší „domovské“ strany AfD? Čím podle vás můžete voliče oslovit, získat?
 
"Teď o víkendu jsme zrovna dostali přes dvacet procent v zemských volbách v Sasku-Anhaltsku a jsme tam už druhou volební periodu za sebou druhou nejsilnější stranou za CDU. Obzvlášť nás těší skutečnost, že nás volí nejvíce mladých lidí. Při volbách do Bundestagu na podzim očekáváme víceméně podobný výsledek jako před čtyřmi lety. Vzhledem k šílené ostrakizaci po celou dobu je to obrovský úspěch. Za normálních podmínek bychom měli přes dvacet procent. A kdyby nás nosili tak na rukách jako teď Zelené, tak máme kancléře."
 
Zelení zatím podle průzkumů vyhrávají. Jak vidíte jejich skutečné šance ve volbách a čím si jejich úspěch u voličů vysvětlujete?
 
"Strana Zelených je ve většině evropských zemí marginálním hráčem na politické scéně. I v současném Bundestagu jsou nejmenší frakcí. Nárůst jejich preferencí je výsledkem neuvěřitelně masivní podpory ze strany médií za poslední rok a půl. Šéf Zelených Habeck byl nejčastěji zvaným hostem, a Co-šéfka Baerbocková druhá ve velkých politických diskusních formátech za minulý rok. Není se čemu divit. Zatímco většina obyvatelstva volí konzervativně, novináři jsou levičáci. V nejnovějším průzkumu Německého svazu novinářů DJV vyšlo najevo, že 92 procent mladých novinářů ve veřejnoprávní televizi by volilo Zelené, socialisty nebo komunisty. Konzervativní CDU u nich nedostala ani 3 procenta, takže kdyby bylo podle novinářů, tak vládnoucí strana kancléřky Merkelové by nebyla ani v parlamentu."
 
Domníváte se, že úspěch, o kterém mluvíme, ovlivní zásadnějším způsobem problémy s nepřiznanými příjmy Annaleny Baerbockové, kandidátky Zelených na post kancléřky? Co jiného ještě může zhatit vítězství Zelených?
 
"Ano, ten trend je markantní, Baerbocková dělá jednu chybu za druhou, nejen při deklarování svých prémií, (které si mimochodem jako šéfka strany sama přiklepla), ale i v jiných bodech. Už asi osmkrát musela změnit svůj životopis. Je to spíš taková kniha pohádek než opravdové CV."
 
"Navíc Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti. No to víte, už se všichni těšíme, jak si s kancléřkou Baerbockovou za pár let vyrazíme na kole na letní dovolenou na Mallorcu."
 
Pokud se Zelení opravdu dostanou do vlády, co by to podle vás pro Německo znamenalo? Jaké změny v tu chvíli očekávat například v německém průmyslu? Podívejme se konkrétně například na velké korporace, jako je třeba VW…
 
"Zelení jsou koupení mezinárodními koncerny. Budou prosazovat Great Reset a další globalizaci. Zničí a úplně vyvlastní střední třídu."
 
Už někdy začátkem tohoto roku se v tisku objevila informace, že Zelení chtějí v Německu omezit stavbu rodinných domů, neboť zabírají příliš místa, spotřebovávají hodně stavebních materiálů a vedou k rozrůstání měst, a tím i k většímu dopravnímu provozu… Pokud je to pravda, co v případě vítězství Zelených v tomto směru čekat? A jakou reakci v tom případě očekávat od běžných německých občanů?
 
"Ano, to je přesně jeden aspekt jejich agendy – vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny. Když si k tomu přičtete zrušení hotovosti a totální kontrolu sociálních sítí, tak výsledkem je 1984."
 
Jak by to, že by Zelení byli vládní stranou, podle vás ovlivnilo spolupráci a postoj k Bruselu a vztahy EU i samotného Německa nejen s Ruskem, ale třeba i s ČR, Maďarskem, Slovenskem...?
 
"EU je organizací, která umožňuje nadnárodním koncernům obcházet dosavadní národní regulace. Ona jim válcuje cestu na evropské trhy. Ten trend posílí. Vztahy s Ruskem se naopak dramaticky zhorší, je to vidět na agresivní rétorice Zelených už teď. Lidé z jejich špičky jako Özdemir, Fischer nebo Sarrazin jsou napojení na transatlantické struktury a Sorosovy NGO, často mají za sebou dlouhodobé pobyty v USA. Čechy, Maďary, Slováky a Poláky budou seshora poučovat o tom, jak mají dělat správně tu demokracii. Oni na tu arogantní buzeraci mají snad zvláštní geny."
 
Když odbočíme, jak Německo z vašeho pohledu v tuto chvíli zvládá problémy s koronavirem, očkování, opatření proti šíření nemoci…
 
"Určitě bych nedával Německo za příklad státu, který si dobře poradil s covidem. Opak je pravda. Množí se soudní rozhodnutí, která stávající vládní činy odsuzují jako protiústavní. Široké vrstvy obyvatelstva trpí neúměrnými zásahy do veřejného i soukromého života, celá odvětví služeb jsou na pokraji bankrotu, trpí hlavně střední třída.
 
Školy byly do pondělka zavřené, i přesto, že nákazy u dětí jsou minimální. Je čím dál víc studií, že to má negativní dopad na psychiku dětí. Dlouhodobé následky nikdo nezná. Očkování nefunguje – zatím se nechalo naočkovat okolo devíti procent obyvatel a většina obyvatelstva se nechce nechat naočkovat, respektive ti, co se očkovat nechávají, to často dělají pro to, aby zase měli možnost žít normálním životem a ne ze strachu před covidem."
 
Celkově, jaké vysvědčení byste vládě za postoj k pandemii, její zvládnutí či nezvládnutí, během těch uplynulých měsíců vystavil a proč? A jak v tomto směru hodnotit konkrétně kancléřku Merkelovou?
 
"Tak máme tady úplně bezhlavé objednávání masek, z toho několik milionů zcela neupotřebitelných, nákup nedostatečně otestovaných vakcín a masové testování pofiderními firmami – to vše za státní peníze, bez řádných kontrol, často bez výběrových řízení. Už teď prasklo několik skandálů, jak se na tom obohacovali různí politikové vládní koalice. Ministr zdravotnicví Jens Spahn si uprostřed pandemie koupil společně se svým manželem v Berlínské nóbl čtvrti vilu za 4,2 milionu eur. Když to prasklo, snažil se soudně zabránit zveřejnění té částky. Prohrál. Pak uvedl, že na to dostal úvěr u spořitelny."
 
Jak moc právě zvládnutí či nezvládnutí pandemie ovlivní výsledky zářijových voleb?
 
"Myslím, že vláda všechna omezení do léta zruší, lidi pojedou na dovolenou, vrátí se spokojení a šťastní. Média vyhlásí totální vítězství nad covidem, vysvětlí veřejnosti, že Německo si s tím virem poradilo nejlépe ze všech zemí světa a že nám celý svět závidí, jak jsme to skvěle všechno zvládli a lidi to zase nahážou CDU. A bývalí voliči SPD to dají Zeleným."
 
Na závěr se ještě zeptám na vaši knihu, která nedávno vyšla. Nese název „Udělej Evropu znovu skvělou“. Prozraďte, o čem je?
 
"Tak kniha se jmenuje Make Europe Great Again, což je ve zkratce MEGA. Tím samozřejmě reminiscence na Trumpa. Jsou v ní portréty všech důležitých konzervativních politiků na evropské scéně: Le Penová, Farage, Wilders, Orbán a samozřejmě pan prezident Klaus. Té objektivní literatury o těchto lidech je strašně málo, v němčině téměř žádná. Takže jsem použil hodně originálních dokumentů a mnoho věcí v té knize vyšlo v němčině poprvé. Najednou zjistíte, že ti nejvíce ostrakizovaní politici Evropy jsou fajn lidi a úspěšní politici, kteří bojují za své přesvědčení proti neuvěřitelně silným nepřátelům. Je to o lidech, kteří mají rovnou páteř a srdce na pravém místě."
 

Autor: Compact-online.de, Německo, Parlamentnilisty.cz, Praha, ČR, 11.6.2021 

Zdroj:
 
 
 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!