CHILE

19. pro, 2017

V Chile právě proběhlo druhé kolo presidentských voleb a po čtyřech letech ukončilo nadvládu socialistů a levičáků, která korumpovala a pustošila Chile. Sice zvítězil cuckservativní Sebastian Pińera, ale vítězství svobodného zednáře Alejandra Guilliera by bylo mnohem větší katastrofou. Socialistická vláda by zvrátila všechny hospodářské úspěchy země, kterých bylo dosaženo po 11. září 1973.

Jak víte, informovali jsme Vás o událostech prvním kolem a přinesli medailonky jednotlivých kandidátů. Naše podpora jednoznačně směřovala k pravicovému nacionalistovi José Antonio Kastovi, který nakonec získal skoro 8% hlasů, mnohem více, než mu přisuzovali předvolební průzkumy. Umístil se na čtvrtém místě. Před ním se umístila Beatriz Sánchez, představitel extrémně levicové „Široké fronty“.

V těchto volbách se volil i dvoukomorový parlament složený ze senátu a sněmovny a taky
regionální rady. V senátu levice získala 17 senátorů, křesťanskodemokratičtí a jiní centrističtí
impotenti získali 7 senátorů a cuckservativci 19 senátorů. V poslanecké sněmovně získali levičáci 64 poslanců, impotenti 19 poslanců a cuckservativci 72 poslanců. V regionech získali cuckservativci 133 radních, levičáci 137 radních a impotenti 8.

Cuckservativci nejsou nic extra pro Chile, ale víme, že povedou Chile k lepším výsledkům a více pomohou chilskému lidu, oproti zkorumpovaným socialistům a ultralevicovým idealistům, kteří by vrátili Chile do doby marasmu a chaosu Allendeho anarchie.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.12.2017