3. čvn, 2018

ZÁPADNÍ CHALÍFÁT EU: FRANCIE: Svobodná muslimka žijící v Paříži (videorozhovor)

Rozhovor o tom, jak se mladá svobodná muslimka ve Francii vyrovnává s tím, že namísto, aby těmto ženám evropské feministky pomáhaly, obhajují spíše teze islámu o tom, že ženy musejí být podřízené svým mužům a nemají v podstatě žádná práva...Toho se však mladá muslimka nebojí a žije si svým svobodným životem navzdory politickým neziskovkám a islámistům...

Rozhovor v textu zde:

Žijeme násilím, manželským násilím, rodinným násilím, domácím násilím. Bylo hodně pomocí pro ženy, které jsou v těchto situacích. Mají strach nebo nechtějí, aby se ten problém řešil. Nechtějí volat po dalších pomocích: nechtějí kontaktovat ani policii ani nemocnice ani jednotlivé osoby, které by jim mohli pomoci.

My přímo tady máme jeden případ: ženu, která je bez peněz, bez práce, bez ničeho. Nemá ani telefon, nemůže tedy s nikým komunikovat. Tato žena je úplně v pasti. A tuto past ji nastražil její manžel. Samozřejmě, že on je násilný. Rozdíl mezi mnou a osobou, o které tu mluvím je, je, že máme naprosto rozdílné charaktery.

Já jsem dost silná, nenechala bych se tak ovládat mužem i přes respekt, který by žena měl pro svého muže mít. Myslím, že z potřeby alespoň minima respektu a především pro bezpečnost, bych nenechala nikoho mě tak ovládat. A to z mnoha důvodů. Moje bezpečnost a tedy můj život nejsou jen hra.

Bohužel ale chápu, že se může stát, že tak ženy žijí. Ale na druhou stranu jsou i jiné ženy včetně mně, které se nenechávají ovládat mužem a nedostanou se do takové situace. Mí rodiče jsou rozvedeni, já žiji s matkou. Je to komplikovaná minulost. Myslím, že se jedná také o zvyky a tradice, které dělají problémy.

Navíc moje matka pracuje, je to nezávislá žena, která se stará o rodinu, své děti, řídí vše, co se týká nájmu, jídla. Je to tedy opravdu svobodná žena s dítětem. Ale svobodná, kompletně nezávislá žena, která nepatří žádnému muži. Dvacet let byla závislá na jednom muži, ale pochopila, že to nebylo dobré, být závislá na muži.

Úplně ji chápu. A takto mě i vychovává, abych byl samostatná a nepatřila nikomu. Abychom se nestaly něčí botou u čímkoliv jiným. Je třeba být nezávislá, být svou vlastní bytostí. Vědět, jakou hodnotu mají věci, jakou hodnotu mají peníze, vše, co nás obklopuje.

Já bych řekla této ženě, že je třeba být silná, bránit se. Jsou různé komunity, kde se takto špatně muži chovají ke svým ženám. Například Afričani muslimové a arabové, ale není dobré zobecňovat. Jsou prostě muži, které nerespektují ženy ve všech národnostech, ve všech rasách. Já bych řekla této ženě, že je třeba nepřestávat se bránit, že je třeba myslet na blaho jejich dětí a vůbec na klid všeobecně.

To je bezpečnost a život především. Je v situace, která je opravdu nebezpečná a velmi lehce se může zvrátit do nebezpečí pro jejich děti. Tedy řešit jde o jejich životy, jejich bezpečnost. Především o jejich bezpečnost. Je tedy třeba se bít a podnikat nezbytné kroky.

Autor: TGM, Paříž, Francie, Praha, ČR, 3.6.2018

www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.evahrindova.cz
www.petrhampl.com
www.konvickamartin.cz
www.hejobcane.cz
www.raptor-tv.cz
www.facebook.com/tvpatriotcz

Copyright 2018