19. led, 2018

ZEMAN NEWS: Drahoš je spojen s migrací

Rozhovor prezidenta ČR pro TV Barrandov...
 
Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Pan Drahoš je spojen s migrací, v tomto případě se jedná o pravdivé téma. Loni v červnu v Lucerně prohlásil, že 2600 imigrantů klidně vydržíme. Protože je migrace citlivé téma, tak spojení pana Drahoše s migračním přístupem je logické a oprávněné.“
 
„Stojím za lidmi, kteří mi chtějí pomoci v dobré vůli. Hájím své podporovatele i v případě, když někteří podporovatelé v dobré vůli udělají něco, nad čím pozdvihnu obočí a i když si myslím, že to je zbytečné.“ (o inzerátu proti Drahošovi)
 
„Když jsem si toho všiml, tak mě zarazil neuvěřitelný jekot. Ve svém životě jsem zažil mnoho zvuků, ale takový jekot jsem nikdy nezažil. Hrozné. Diváci se dobře bavili, s odstupem času jsem se taky dobře bavil, až na ten jekot.“ (o aktivistce, která jej napadla při prvním kole voleb)
 
„Kdybych chtěl být ironický, tak bych řekl, že ani jeden z těchto dvou lidí není trestně stíhaný, není ani odsouzený a nebylo vzneseno vůči nim žádné obvinění. Tak proč bych se jich zbavoval?“ (o Babišovi, který označil blízké spolupracovníky Zemana za problematické)
 
„Strany spolu mají mluvit a hledat programové a personální kompromisy. Žádný pakt reálně neexistuje. V něčem se shodujeme, v něčem se lišíme.“ (o současné domácí politické situaci)
 
„Jako premiér jsem ČR přivedl do NATO, nikdy jsem náš vztah k EU nezpochybňoval. Říkal jsem ale, že je třeba se chovat sebevědomě a když se nám něco nelíbí, jako imigrační kvóty, tak to máme říci.“