13. dub, 2018

ZEMAN NEWS: SPD nejsou extremisti, ale lidé s krajními názory, to není nic špatného

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov

Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Co znamená nesourodá. Různorodost vedení má výhodu, že je vždy zpětná vazba, evidentně to bude živější, a to je dobře.“ o novém vedení ČSSD
 
„Podivuhodné bylo to, že na druhou část sjezdu nepřijelo téměř sto delegátů. Za mě se lidé rvali o to, aby mohli být delegáty sjezdu. Teď je tu viditelný nezájem. Je zde vidět podivné rozpoložení ČSSD a že sjezd byl neusnášeníschopný.“ o sjezdu ČSSD
 
„Každý politik má svaté právo na odchod a já to respektuji. To, že o vydání Nikulina neinformoval mě ani Babiše, bylo nekolegiální. Nemáme se vzájemně překvapovat, ale informovat se.“ o Pelikánovi za ANO.
 
 „Extremismus je používán jako nálepka v předvolebním boji. Udivuje mě to, když volby skončily, hnutí SPD získalo svůj díl voličů. Jsou snad tito voliči nebezpeční extremisté?“ „Mít krajní názory ještě není nic špatného.“ o SPD.
 
„Babiš na tiskové konferenci řekl, o čem jsme hovořili. Přece teď nebudu popírat něco, co jsem řekl. Doporučení, které jsem mu dal, bylo jednoduché, protože možností moc není. Řekl mi, že můj postoj je zásadní, a já to s potěšením přijal.“ o doporučení jednat o vládě s SPD a KSČM.
 
„Uvědomte si, že 85 procent trestních stíhaní proti komunálním politikům skončilo u soudu osvobozením. Jinými slovy, uvědomte si, že trestně stíhaný ještě není vinen. Počkejte, až Čapí hnízdo dojde tam, kam má dojít, a bude vynesen rozsudek.“ vzkaz pro demonstranty proti Babišovi.
 
Autor: prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 13.4.2018
 
Zdroj: