3. zář, 2018

ZEMAN NEWS: A já upřímně řečeno s těmi demonstranty v Chemnitz docela sympatizuji!

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, vážení diváci Televize Barrandov. Vítejte u prvního poprázdninového vysílání Týdne s prezidentem. Dobrý den i Vám, pane prezidente. 
 
Pěkný dobrý den. 
 
Dnes natáčíme v Lánech, kde bývá s Vámi obvykle trochu poklidnější atmosféra, protože před dveřmi není zástup těch, kteří čekají na jednání s Vámi, a proto ten dnešní rozhovor si dovolím začít tak trochu lehčeji. Vidíme se takřka po dvou měsících. Pokud jsem dobře sledoval média, tak jste měl takové trochu pracovní prázdniny. Jmenoval jste vládu, projev před Sněmovnou a tak dále. Stačil jste si odpočinout? 
 
Ale tak, co to je odpočinek? Odpočinek má být vždycky pracovní, protože zajímavá práce nabíjí. Ale pane Soukupe, já jsem měl začátkem prázdnin jedno velice krásné výročí, se ženou jsme oslavili dvacet pět let svého manželství. 
 
To je jaká svatba? Stříbrná? 
 
Stříbrná, přesně tak. Řekli jsme si, že se máme pořád rádi, že spolu půjdeme životem dál. Dali jsme si nějaké malé dárky, nějakou kosmetiku a já jsem při této příležitosti navlékl tento prstýnek, snubní prstýnek. Deník Blesk tomu věnoval celou stránku a spekuloval, co je za tím. Kdyby se mě zeptali, tak bych jim řekl, že jsem výrazně zhubnul, a že tedy ten prstýnek se díky tomu zhubnutí konečně vejde na ten prst. Ale oni se nezeptali a spekulovali, takže jak říkal Sherlock Holmes, elementary, dear Watson, neboli jak prosté, milý Watsone. 
 
Ať si spekulují novináři, o čem chtějí. Každopádně mít šťastnou rodinu je velké životní štěstí a velká životní výhra a já Vám k ní tedy gratuluji. 
 
A není to samozřejmě jenom naše manželství. Kačenka teď byla několikrát z Anglie, úspěšně tam složila další a další zkoušky. A musím se pochlubit jako hrdý otec, můj syn napsal knížku. Knížku o mozkomíšním moku, pane Soukupe. 
 
Já vím, že on je uznávaný lékař, ano. 
 
Já to čtu stránku po stránce s obdivem ke svému synovi a vůbec tomu nerozumím. 
 
A o tom trochu mají být prázdniny. Člověk si má užít alespoň to, co může, v té poklidnější atmosféře léta, svojí rodiny a uvědomit si, co je důležité. Vidím, že se Vám to povedlo. A já Vám znova ke šťastné rodině gratuluji. 
 
Děkuji. 
 
Celý rozhovor si můžete přečíst zde:
 
 
Ke shlédnutí zde:
 
 
Autor: Miloš Zeman, prezident republiky, TV Barrandov, 30. srpna 2018 (3.9.2018)