7. zář, 2018

ZEMAN NEWS: „Tito tři kandidáti zapomněli, že už neprobíhají prezidentské volby, které prohráli.“

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

„Je to trochu zvláštní, ale musel bych o tom vědět víc, abych se k tomu mohl objektivně vyjádřit. Zřejmě na té burze prohrál.“ O kauze expremiéra Jiřího Paroubka a jeho dolarech v trezoru. 
 
 „Když někdo chce ještě víc, lze ho nazvat krásným českým slovem: nenažranec. Pokud jste ke zdroji přisátý, tak sajete, sajete, pořád chcete víc.“ O tom, že zákonodárci mají čtyřnásobně až pětinásobně vyšší plat, než je průměrná mzda v České republice. 
 
„Nemyslím si, že by EU mohla spolupracovat s Afrikou jako celek. Jsem nakloněn takovým investicím do škol či nemocnic.“ O pomoci Africe.
 
„Moje stanovisko bylo před časem spíše neutrální, pak se postupně přesunulo ve prospěch.“ O zdanění náhrad církevních restitucí.
 
 „Tito tři lidé zapomněli, že už neprobíhají prezidentské volby, které prohráli.“ O protikandidátech Zemana z prezidentských voleb, kteří nejenže kandidují do Senátu, ale také postavili kampaň opět na kritice prezidenta republiky.
 
„Kéž by alespoň část těchto slibů se splnila.“  „Často jí dominují hlupáci.“  „Vsaďme na lidi, kteří něco umějí.“ O komunálních volbách a probíhající kampani.
 

Autor: prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 7.9.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/134839-tyden-s-prezidentem-6-9-2018