28. zář, 2018

ZEMAN NEWS: Jestli bude loutkou Pocheho...

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

Já jsem pouze řekl v zájmu objektivity, že má docela slušné kvalifikační předpoklady. On své názory nevyjádřil tak expresivně a explicitně jako pan Poche. Je to tak trochu černá skříňka. U něj bude nejdůležitější, zda se mu podaří odpoutat se od pana Pocheho. Pokud se mu to nepodaří a bude pouze loutkou Pocheho, tak buď nebude ministrem zahraničí vůbec, nebo jím nebude příliš dlouhou dobu. Já jsem teď při hlasování o rozpočtu s radostí viděl vládu jako soudržný tým. Představa, že tam bude někdo vykřikovat úplně něco opačného, než je programové prohlášení vlády, mě děsí. To by mohl být důvod, proč by se Petříček nakonec ministrem zahraničí nestal.“ O novém kandidátovi na Ministra zahraničí ČR Tomáši Petříčkovi...

„Vy vlastně ani nevíte, komu ji udělujete, jestli lumpovi, nebo člověku, který pochybil.“ O tom, že nehodlá udělit amnestii ke 100. vyročí založení Československého státu. Amnestie je podle něj plošná milost, což nepovažuje za dobré. Jednotlivé milosti prý čas od času udělit problém nemá.

„Někteří novinářští blbečci neustále píší o tom, jak jsem těžce nemocný. Když jsem přijel do Německa a můj doprovod mi řekl, že zpravodaj veřejnoprávního rozhlasu v Berlíně oznámil, že v mém doprovodu jsou tři lékaři a čtyři zdravotní sestry, tak jsem se nejdřív zeptal, jestli ty sestřičky jsou hezké a kde vlastně jsou. A to je vojenský lékař, který mě doprovází všude. Já ho viděl naposledy před dvěma roky, když jsem si nakopl palec a on mi ho obvázal. Teď mi jen změřil tlak. Mám 110 na 70. ČRo šíří „fake news“.  O redaktorovi Českého rozhlasu Pavlu Polákovi, který přišel s informací, že s prezidentem cestovali do Německa i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry.

 „V Mnichovicích jsem si byl prohlédnout malý pozemek, na kterém bych chtěl mít bungalov, protože na vilu nemám. Celoživotní úspory mi umožňují malý bungalov. Hned jsem se ale dočetl, že zrazuji Vysočinu, ale tam mám dvě obytné místnosti a já potřebuji ubytování pro svou celou rodinu.“ O tom co udělá po ukončení prezidentského mandátu.

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 28.9.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/136465-tyden-s-prezidentem-27-9-2018