7. pro, 2018

ZEMAN NEWS: „BIS jsou čučkaři, kde mají najít Islámského teroristu, který existuje, nikoho nenajdou"

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

"Doufám, že neprozrazuji žádné jiné státní tajemství, než je tajemství o neschopnosti BIS, když vám řeknu, že za těch šest let není žádný konkrétní údaj o tom, že by se podařilo odhalit byť jednoho jediného, ať už ruského nebo čínského, špiona. BIS má rozpočet tři miliardy korun z našich daní. A ona by si jej ráda zachovala a pokud možno navýšila. Tak jak to má jinak dokázat? Musí veřejnost přesvědčit o své užitečnosti,“  řekl prezident. 

Takže, když budou plácat o tom, že se to tady hemží ruskými a čínskými špiony a přitom za šest let nedokázali jednoho jediného špiona chytit, tak je to plácání, ale pro méně informované lidi je to plácání docela přesvědčivé," řekl Zeman.

"Tam, kde mají najít teroristu (...), tam nikoho nenajdou. Vymýšlejí si špiony." o tom, že zadal BIS úkol hlídat muslimskou komunitu v Česku. (Zpravodajci ho prý upozorňovali, že je muslimská obec naprosto mírumilovná. V této věci, ale Zeman zmínil případ bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, který čelí obvinění z podpory, propagace a financování terorismu. Shehadeh loni opustil Česko, podle médií byl dopaden v Jordánsku. Obvodní soud pro Prahu 5 ho v listopadu poslal do vazby.)

„Pravda je prostá a dobře utajovaná. Existuje tu úderka Slonková a Kubík, jejímž základním cílem je zvyšovat popularitu Babiše. Ale takových pitomců je víc, tak se možná dohromady zaslouží o to, že pokud budou takto dál efektivně pracovat, za tři roky bude mít Babiš tolik poslanců, že nebude potřebovat žádného koaličního partnera. Oni ve skrytu duše Babiše tak milují a stydí se to přiznat, že mu pomáhají alespoň takhle.“ o českých novinářích.

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 7.12.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/142115-tyden-s-prezidentem-6-12-2018

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-70-14460#from-list