1. úno, 2019

ZEMAN NEWS: Ekologičtí aktivisté jsou "Zemští škůdci"

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Pokud za věrnost, dovedu si představit úředníky, které bych odměnil za to, že pustí svůj post. Ctím princip, že lidem se nemá závidět, což je typická česká vlastnost, na druhé straně by to mělo byt adresované, že osoba by dostala tolik a tolik za tuto konkrétně nestandardní práci, ať se tím pochlubí.“ tom, jak vláda utrácela téměř půl miliardy korun za mimořádné příplatky k platu.
 
„Nejen to jsou ale faktory, které zpomalují stavby dálnic. Už jsem upozorňoval, že Nejvyšší správní soud je permanentně ovlivňován ekologickými aktivisty a na rozdíl ode mě se právě toto ovlivňování promítá do soudních rozsudků. Nazývám je zemští škůdci a měli by být odkázáni do příslušných mezí.“ O blokování staveb ekologickými aktivisty.
 
„Pokud neví, za jaké hříchy, když se se mnou sejde, já mu soukromé všechny řeknu. Například že hrozně rád čtu. A jestli jeden z dvaceti hříchů mělo být mé ovlivňování soudců, má jich pouze 19, milý pan senátor.“ O chystané žalobě na prezidenta senátorem Láskou.
 
„Stíhá je někdo za to, že jsou líní? Nebo je soudce jen nepracovitý?“ Že byl zbaven za lenost taláru, mě naplňuje optimismem a snad budou následovat i soudci další.“ O soudcích a soudech.
 
 „Vím, že Nevtípil a jeho nadřízený státní zástupce Šarich už třikrát požádali o prodloužení lhůty v kauze Čapí hnízdo. Nemůžu se zbavit tedy podezření, že jsou líní.“ O kauze Čapí hnízdo.
 
„Podívejte, když si vezmete novináře a politické komentátory, je to dvacet, maximálně třicet lidí, kteří se vzájemně podporují, nevedou mezi sebou polemiky a mají lepšoidní názor.“ „V životě nic nedokázali. Jen píší, píší a radí druhým.“ O mainstream novinářích.
 
Věří ale, že jednou tištěná média pro nezájem čtenářů stejně zaniknou. Dá-li bůh, přejde se na internet, kde jsou zajímavé názory, polemiky, argumenty a nikoli žvanilové – bývalí politici vystupující z politického záhrobí, jako je Gabal, co radí úspěšnějším.“ O neúspěšných politicích.
 
 „Já pojedu letos na několik setkání, kde budou prezidenti V4.“ O V4 a jejím dalším směřování.