1. bře, 2019

ZEMAN NEWS: „Jestli se nějaká cesta ČSSD neosvědčila, tak Sobotkova, která vedla k proklatým 7%"

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...
 
Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Pozvat si můžete koho chcete, kritiku v médiích jsem nesledoval, kritika je za to, že jste některé lidi nepozval a teď vztekle prskají. Jsou to lepšolidé, co si nejsou jisti sami sebou.“ O oslavě narozenin Jaromíra Soukupa.
 
 „Důvod je ten, že egyptský prezident potlačil Muslimské bratrstvo, které do té doby ovládalo Egypt. Je to významná země.“ O návštěvě premiera Babiše v Egyptě.
 
 „Je to rozumný krok. Ukazuje to jen hloupost některých málo informovaných a servilních lidí, kteří se podbízeli ‚velkému bílému otci‘ za oceánem. Doufám, že spolu se Spojenými státy budou náležitě ocenění.“ O tweetech Donalda Trumpa o tom, že je připraven v rámci obchodního jednání s Činou stáhnout svá obvinění vůči Huawei.
 
„Řekl jsem, že nejdůležitější témata jsou vztahy mezi EU a Spojenými státy, protože jsme členy EU, jsou to bilaterální vztahy. Začala obchodní válka, kvůli vysokým clům na dovážené automobily. Babiš není vehementně proti. Má obavy z odvetných opatření arabských zemí. Argumentoval jsem tím, že Maďarsko dalo své obchodní misi v Jeruzalémě diplomatický status a nedělo se nic.“ O tom co doporučil premiérovi Babišovi, který má navštívit Donalda J.Trumpa v Bílém domě.
 
„A že máme šetřit, o tom mluvím několik let. Na obzoru jsou černá mračna. Snad moudrému starci, muži z Vysočiny, budou už politici naslouchat.“ O šetření v rozpočtu.
 
„Jestli se nějaká cesta neosvědčila, tak Sobotkova, která vedla k proklatým sedmi procentům. Jen blbec opakuje stejné omyly.“ O směru ČSSD v podobě ministra zahraničí Petříčka.