29. bře, 2019

ZEMAN NEWS: „Jedna vlaštovka jaro nedělá. Jakl je, ale chytrý a provokativní chlap“

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...
 
Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„V Rakousku budeme mít zájem na zintenzivnění vztahu jak ekonomického, tak politického a jak bilaterálního, tak v rámci Visegrádu. Po výměně rakouské vlády si myslím, že je to dobré. Stejně jako mám Izrael, zde mám kanál Dunaj–Odra–Labe. Také kandidát na rakouského prezidenta Hofer je nyní ministrem infrastruktury, takže je to téma, které mu zcela jistě navrhnu. Těším se i na další setkání s bývalým kancléřem a bývalým rakouským prezidentem Heinzem Fischerem.“ o jeho cestě do Rakouska, kde by ve formátu Visegrád plus uvítal co nejtěsnější participaci Rakouska. 
 
Hlavní téma bude participace České republiky do projektu nové Hedvábné stezky. Navíc 6. dubna se setká EU a Čína, to jsou pozitivní signály. Všiml jsem si tweetu Trumpa, který prohlásil, že nebude Huawei blokovat při jejím vstupu na americký počítačový trh. Tak si myslím, že Navrátil by udělal nejlépe, kdyby podal demisi.“ O cestě do Číny.
 
„Pokud jsou v Seznamu dvojice Slonková a Kubík, tak bych tomu nevěřil. Kdyby katolická církev při vší úctě netrvala na celibátu, tak by k takovému sexuálnímu zneužívání v takové míře nedocházelo. Já bych si přál, aby Duka byl ve své funkci co nejdéle. Mám teď čtyři roky a věřím, že on bude mít čtyři roky.“ O kauze údajného zneužívání v katolické církvi.
 
„Až mi stejnopohlavní pár prokáže, že dokáže počít a porodit dítě, tak se k němu budu chovat přátelsky, dokud to neumí, dávám přednost heterosexuálním párům. Nevěřím katastrofickým prognózám, že Češi vymírají, ale plně uznávám, že je potřeba podpořit rodinu.“ O zákonu manželství pro gaye.
 
 „Dva návrhy jsem dal, splnil jsem povinnost a teď je to na Poslanecké sněmovně, aby rozhodla. Křečkovi je osmdesát let a publikuje zajímavé názory.“ O novém zástupci ombudsmana.
 
„Ani nevím, zda je nějaký zvláštní školský odborník.“ O výměně VK juniora na postu šéfa školského výboru v PSPČR, členem ODS Baxou.
 
„Jedna vlaštovka jaro nedělá. Je to ale chytrý a provokativní chlap. Hater šíří nenávist na internetu. A nudař, o něm nic nevíte a čím déle mluví, tím víc vás nudí. Tak tady bude Jakl osvěžením.“ O zvolení Ladislava Jakla do RRTV.
 
 „Obdobně do nich zasahoval pan Schwarzenberg, a to už vůbec nemluvím o páteru Halíkovi. Říkal jsem, že Slováci většinově nemají rádi politiky, možná je zde jisté dědictví mečiarismu, které přežívá do dnešních dob. Takže dobrý profesionální politik je automaticky dehonestován, zatímco člověk, který se politikou nikdy nezabýval, je automaticky preferován.“ O II. kole Slovenských prezidentských voleb.
 
„Zde je prezidentský systém, velmi bych si přál, aby našli nového nebo staronového prezidenta, pro kterého by nebyla pracovní náplní zahraniční politika, ale domácí politika a který by situaci zklidnil. Na těchto slovech bych nic neměnil. Očekávat, že ruský režim se změní do té míry, že vydá Krym zpět Ukrajině, je nerealistické.“ O blížících se prezidentských volbách na Ukrajině.
 
Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 29.3.2019
 
Zdroj:
 
https://www.barrandov.tv/video/151243-tyden-s-prezidentem-28-3-2019