1. čvn, 2019

ZEMAN NEWS: "Kde je v Ústavě dovětek bez zbytečného odkladu?"

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Dobrý večer, vážení televizní diváci, vítejte u televize Barrandov ve čtvrtek v tuto dobu, takže Týden s prezidentem. Dobrý večer i Vám, pane prezidente. 

Dobrý večer. 

Pane prezidente, oblíbený, diváky oblíbený a pravidelný čtvrteční Týden s prezidentem předtáčíme tentokrát ve středu, tak já doufám, že do čtvrtečního vysílání se nestane nic, čím by náš pořad byl neaktuálním. Myslíte si, že se něco stane v této turbulentní době za jeden den? 

Tak rychle asi ne, lidé budou zažívat tu vítězství, tu porážky. A já mám ve čtvrtek setkání s prezidentem Kiskou, na rozloučenou. Pozval jsem ho do Lán, aby si trochu odpočinul v Lánské oboře, a doufám, že zase nic tak hrozného alespoň u nás doma se nestane. 

Dobře, tak pojďme k těm aktualitám. Já se samozřejmě, ty aktuality jako vždy na začátek tohoto pořadu, budu snažit jaksi zhustit, jak nejlépe to budu umět, abychom se dostali k hlavním tématům dnešního Týdne s prezidentem, což je hodnocení eurovoleb a samozřejmě situace ve vládě.

Pane prezidente, myslím, že se stala v sobotu ta událost, a to bylo napadení Ladislava Jakla v metru v Praze dvěma muži údajně proto, oni na něj tedy křičeli údajně, že je to ten člen SPD a jejich kandidát, a napadli ho kvůli jeho politickým názorům. Nemáte pocit, že to trošku přibývá? A hlavně, že média to trochu bagatelizují? 

Naopak, já mám dojem, že média tuhle hysterickou a násilnou atmosféru přímo vyvolávají. Vždyť si vezměte, kolik bylo mediálních útoků právě na SPD a právě osobně na Ladislava Jakla, který je slušný a chytrý člověk. A na druhé straně stojí hnutí, které deklaruje, že je slušné, a tam jsou ti různí Langové, o kterých jsme mluvili minule, a další hnutí, které se opírá o fyzické násilí, takže slušné není. 

Pokračování textu zde:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-90-14839

Autor: Prezident Miloš Zeman, Praha, ČR, 1.6.2019

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/156016-tyden-s-prezidentem-30-5-2019

https://www.barrandov.tv/tyden-s-prezidentem/video