22. čvn, 2019

ZEMAN NEWS: Zrušme zákon o koncesionářských poplatcích veřejnoprávních médií

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítám vás u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem, který tentokrát předtáčíme ve středu, protože ve čtvrtek je na státní návštěvě České republiky slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Dobrý večer i Vám, pane prezidente. 

Dobrý večer. 

No, natáčíme to ve středu odpoledne, ale dobrý večer.

No právě.

Dobrý večer. Pane prezidente, o návštěvě slovenské prezidentky Zuzany Čaputové jsme už hovořili, je ještě něco, co byste chtěl dodat?
 

Ne, ale zeptejte se mě, až ta návštěva proběhne. 

No, ono je to trošku složité, protože ve čtvrtek večer, kdy vysíláme náš pořad, bude po návštěvě. Tak se tedy zeptám příští týden. 

No dobře, ale ještě jedna věc u prezidentů se stala. Ve středu má narozeniny, sedmdesáté osmé narozeniny, Václav Klaus. Co mu popřejete?
 

Především zdraví, protože v tomto věku nás obou už je zdraví to nejdůležitější. 

Kdybyste měl vybrat z té dlouhé politické kariéry Václava Klause, ať už to bylo ve funkci předsedy vlády, ministra financí, předsedy Poslanecké sněmovny nebo prezidenta České republiky, to je jedno, jednu dobrou a jednu špatnou věc, jaká by to byla? 


Víte, že jsem nesouhlasil s jeho amnestií, pokud jde o funkci prezidenta, ale jinak si myslím, že tu funkci těch deset let vykonával dobře. To zaprvé. 

Jsem rád, že také byly doby, kdy jsme se dokázali dohodnout. V takzvané opoziční smlouvě, kterou jsme oba dva podepsali, jsme zakotvili právo vítězných politických stran na to, aby uzavřely dohodu a spolupráci. 

Ta opoziční smlouva, když jste to nakousl, byla vysmívaná, ale s pohledu dneška, z mého pohledu to bylo dobré řešení, protože vláda se soustředila na problémy lidí, na problémy těch, pro které má vládnout, kteří ji zvolili, tedy Parlament zvolili a nikoliv na neustálé půtky a problémy, které si sama vytvoří, a pak je řeší. Nemáte ten pocit? 

Vy jste řekl, že ta smlouva byla vysmívaná, ale já bych se zeptal, kým byla vysmívaná? 

Mainstreamovými médii. 

To taky a politickými trpaslíky, kteří neuspěli ve volbách. 

Ano. 

A záviděli, žárlili, možná i nenáviděli. 

Pokračování textu zde: