27. zář, 2019

ZEMAN NEWS: Vzhledem k jejich fanatickému charakteru mám určité námitky vůči muslimům

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, jako každý čtvrtek vás vítám u Týdne s prezidentem. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Dobrý den Vám přeji, právě jsem se dověděl, že jsem v nemocnici a že se rozšiřují tyto zprávy, ale vzhledem k tomu, že jsme v Lánech, tak tyto zprávy jsou pouze poplašné.

To zcela evidentně, takovouhle kamufláž bychom tedy v nemocnici nedokázali udělat, ten nádherný výhled do lánské zahrady, tak myslím, že tím je to ukončeno, žádné spekulace nejsou.

Pane prezidente, než se dostaneme k aktuálním tématům, hovoříme spolu naposledy před sobotou, a v sobotu Vy slavíte narozeniny, sedmdesáté páté narozeniny. Dovolte mi, abych za sebe, svoje kolegy a myslím si, že za většinu televizních diváků, kteří nás teď sledují, dovolte mi Vám pogratulovat a popřát Vám pevné zdraví a hodně štěstí.

Já Vám děkuji a dovolte, abych Vám podal ruku.

Děkuji Vám, pane prezidente.

Tak.

Hodně štěstí, pevné zdraví ještě jednou. Pane prezidente, já jsem si dovolil, víte, je to těžké prezidentu republiky, který má všechno, co se dá koupit, vybrat dárek.

To není pravda.

A tak jsem si řekl, že vědění a zkušenost a historie se koupit nedá, a dovolil jsem si Vám dát dárek. Jmenuje se ta kniha, kterou, Vy máte rád knihy, jmenuje se Spravedlnost v Jeruzalémě.

Tak to neznám.

Napsal to Gideon Hausner, generální prokurátor Státu Izrael v procesu s Adolfem Eichmannem.

Velmi rád, velmi rád si to přečtu, dám tomu dokonce přednostní pořadí, protože toto je téma, které mám rád.

Já vím, že jste přítelem Státu Izrael, a je tam taky mimo jiné, on Gideon Hausner tam končí větou, msta náleží Bohu a spravedlnost člověku, tak to mi v této době přišlo takové…

Já jsem ateista, ale tolerantní ateista, a nemám nic proti křesťanům, buddhistům, upřímně řečeno vzhledem k jejich fanatickému charakteru mám určité námitky vůči muslimům, ale jinak, ať všechna náboženství spolu žijí v míru a pokoji.

Pokračování textu:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-97-15029

Autor: Prezident Miloš Zeman, Praha, ČR, 27.9.2019