18. říj, 2019

ZEMAN NEWS: Na malé lidi je přísnost, na velké, ani ne tak lidi, jako spíš organizace, přísnost není

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, dobrý čtvrteční večer, vážení diváci televize Barrandov, vítám vás u Týdne s prezidentem jako každý čtvrtek. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Hezký dobrý večer.

Pane prezidente, nemůžu začít jiným tématem, včera jste oznámil nebo Vaše kancelář oznámila, že nastupujete do nemocnice na tři nebo necelé čtyři dny, a nastupujete dnes odpoledne ve čtvrtek, natáčíme v jedenáct hodin dopoledne. A my jsme zavaleni dotazy, protože máme různé pořady, kde odpovídáme na otázky diváků, a samozřejmě všichni Vaši fanoušci vědí, že každý týden jsme tady spolu. Co byste vzkázal divákům ohledně Vašeho zdravotního stavu a samozřejmě důvodu, proč do té nemocnice nastupujete?

Tak zaprvé, divákům bych vzkázal, že za týden bude opět Barrandov. Zadruhé, ještě den předtím, to znamená ve středu, vystoupím na plénu Poslanecké sněmovny s tématem návrhu zákona o státním rozpočtu.

Jistě uznáte, že mám právo na pár dní času, a já jsem vyhověl přání svého ošetřujícího lékaře, mimochodem to je pro Vás exkluzivní informace, vždycky se lidi ptají, kdo je prezidentův ošetřující lékař, takže je to profesor Zavoral, ředitel Ústřední vojenské nemocnice. Ten mně říkal, pane prezidente, co kdybyste si ke mně šel na tři dny lehnout, my Vám uděláme tu dehydrataci, dáme Vám infuze a Vy budete jako mladík. Tak tomu se nedá odolat. Ale není to nic vážného a je to spíše záminka pro odpočinek, číst si, spát, přemýšlet a nebýt vyrušován běžnou prezidentskou agendou.

Já jsem tu otázku uvedl, co byste vzkázal divákům, nikoliv co řeknete mně.

Ale já jsem vzkázal divákům, že ve čtvrtek budou mít Barrandov.

No, protože o Vašem zdravotním stavu a o závěrech Vašich vyšetření před několika týdny jsme hovořili, a předpokládám, že se tam tedy od té doby nic zásadního nestalo. To co tedy považujete za rekondiční pobyt, tak jak bylo uveřejněno,…

Tak.