26. říj, 2019

ZEMAN NEWS: Kauza OKD, evidentní případ tunelování

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítám vás u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem, který natáčíme na Pražském hradě ve čtvrtek zhruba v poledne. Dobrý večer, nebo dobrý den i Vám, pane prezidente.

Dobrý den.

Pane prezidente, nemůžu začít jinak, než otázkami na Váš zdravotní stav a na Vaši hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici. Tak jak to dopadlo?

Dopadlo to dobře, i když samozřejmě moje bolavé nohy, které mám bolavé už několik let, jsou stále bolavé, ale to je asi tak všechno. Srdce v pořádku, ledviny v pořádku, plíce v pořádku, játra v pořádku a tak dál a tak dál.

Nicméně, pane Soukupe, chtěl bych říci, že jsem požádal profesora Zavorala, aby publikoval dokumentaci, ne kompletní dokumentace ve smyslu od narození do teďka, k čemu by to bylo, ale aby publikoval dokumentaci o mém zdravotním stavu, a to kompletní bez jakékoli výjimky. Myslím si, že každý člověk má samozřejmě právo, aby jeho dokumentace nebyla zveřejňována, ale v případě prezidenta republiky je naopak jeho povinností, aby občané znali zprávu o jeho zdravotním stavu, a to se stane právě dnes ve čtvrtek.

To je poměrně překvapivé, je to Vaše rozhodnutí, jako rozhodnutí každého člověka, jestli bude uveřejněna zpráva o jeho zdravotním stavu, nebo nebude. To je rozhodnutí Vaše, takže Vy jste se tak rozhodl a dal jste tedy pokyn panu profesoru Zavoralovi, aby to, aby tak udělal.

Uveřejní to nemocnice a podívejte se, pane Soukupe, já nechci nikoho urážet, ale je například jakýsi kněz jménem Tomáš Halík, který oznámil, že jsem těžce nemocný.

Ano, ano.

Zaprvé, to není lékař. Zadruhé, mě nikdy nevyšetřoval a zatřetí, lže. Takže odpovědí na tuto lež bude samozřejmě zveřejnění této dokumentace Ústřední vojenskou nemocnicí.

Já si tohoto rozhodnutí cením, tak jste se rozhodl. Je to poměrně překvapivý krok, ale já si ho cením, protože tady to byla taková už hrana. Vaše zdraví a údajné Vaše zdravotní problémy byly součástí tlaku na Vás a politického boje a součástí vyjádření nesouhlasu s Vaší politikou, a to už mi, nezlobte se na mě, přišlo přes čáru, přes čáru, zneužívat, pomlouvat a dovozovat z údajných informací, že jste těžce nemocen a nejste schopen vykonávat svůj úřad.

Je to hyenismus, koneckonců jsem se dozvěděl z dobře informovaných zdrojů, že prý se mezi novináři šířila fáma, že z té nemocnice už neodejdu.

Pokračování textu zde:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-15104

Autor: Prezident Miloš Zeman, Praha, ČR, 26.10.2019

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/167732-tyden-s-prezidentem-24-10-2019

https://www.barrandov.tv/tyden-s-prezidentem/video