8. lis, 2019

ZEMAN NEWS: "Tohoto imáma oni přece sami volili"

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, jako každý čtvrtek vás vítám u Týdne s prezidentem, který natáčíme na Pražském hradě. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Dobrý den.

Stejně jako každý čtvrtek tak i dnes začnu aktualitami. Víte co, mě zaujala taková novinová zpráva, že policie letos zachytila, myslím, čtyři tisíce tři sta migrantů nebo osob nelegálně se zdržujících se na našem území, což je více zhruba o sedm set lidí nebo šest set padesát lidí než v loňském roce. Je to, že policie lépe pracuje, anebo se sem opravdu hrnou nelegální, jak to říci, migranti, ale tím se nechci nikoho dotknout.

Původně, když pominula ta první migrační vlna, která směřovala hlavně do Německa, tak se očekávalo, že ze subsaharské Afriky přijde vlna druhá, což se do jisté míry děje, ale ne příliš, protože my nejsme hlavní migrační trasa, takže uvažuje se o Španělsku, uvažuje se o Itálii a tak dále a tak dále. Tak doufejme, že nebudeme takovou trasou, a pokud ano, pak je zapotřebí, aby naše armáda a naše policie konaly svoji povinnost.

Já vůbec nechci teď tady dělat nějaké poplašné zprávy, ale to číslo je poměrně vysoké, tak se netvařme, že se nás to prostě vůbec netýká. Mimo jiné…

Ten objem potenciálních migrantů ze subsaharské Afriky se odhadoval až na deset milionů osob.

Oproti tomu čtyři tisíce dvě stě na českém území není pořád nic zásadního.

No právě.

No mimo jiné s tím souvisí, že Vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na pražského imáma, myslím jeho bratra a švagrovou z podpory terorismus, což si, pokud si za dlouhou dobu vzpomínám, je první případ související s islámským terorismem nebo s islamismem. Neberu-li tedy odsouzení toho důchodce, který z nějakého svého důvodu obrany před islamismem kácel stromy na koleje a způsobil škody. Zachytil jste tu zprávu?


Víte, naše muslimská obec byla vždy deklarována jako umírněná a já bych si přál, aby tomu tak bylo, ale tohoto imáma oni přece sami volili. Znali jeho názory, a jestliže je ne jenom radikál, ale dokonce i podporovatel terorismu, pak ta umírněnost je pod otazníkem.
 
Pokračování textu zde: