15. lis, 2019

ZEMAN NEWS: "Není nic silnějšího jako český národní zájem, než je suverenita"

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý čtvrteční večer, vážení diváci televize Barrandov. Jako každý čtvrtek následuje Týden s panem prezidentem. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Pěkný dobrý den.

Pane prezidente, v zákulisí minule jste se mě ptal, kolikrát jsme to vysílali. A já jsem to spočítal. Víte, kolikáté je to vysílání dnes Týdne s prezidentem? Sto sedmé.

To to utíká.

Už jsme spolu seděli sto sedmkrát. Pane prezidente, já jsem začal vysílání s Vámi, protože jsem si Vás vážil. Vašich názorů jsem si vážil a myslel jsem si, že svoje místo na televizních obrazovkách mají. Myslíte si, že to splnilo svůj účel, to vysílání? Jak ho hodnotíte?

Podívejte se, v podstatě téměř každý komentátor a téměř každý politik s napětím sleduje naše diskuse na televizi Barrandov, a pak se k nim buď vyjadřuje, nebo nevyjadřuje. To je nejlepší kritérium úspěšnosti takového pořadu.

Takže pro Vás, když se na to zpětně podíváte, na sto sedm opakování, to bylo úspěšné?

Já si myslím, že to bylo velmi užitečné, a doufám, že ještě bude.

Já taky doufám. A víte, teď čistě osobně z mé strany, víte, že jsem nečekal, kolik zášti a nenávisti vlastně jenom kvůli té úctě k Vám si schytám?

Ale, podívejte se, pane Soukupe, to, že v České republice máme závistivé nuly, zvláště mezi novináři, neúspěšnými politiky a taky lidmi na sociálních sítích, kteří sami v životě nic nedokázali, a tak exhibují, jako jiní exhibují v parku, kde rozhalí kabát, tak tihle lidé exhibují na sociálních sítích. Ty závistivé nuly podle mého názoru je zapotřebí ignorovat. Já si vzpomínám na krásný výrok Pavla Dostála, který mně říkal, Miloši, s domovnicí se nediskutuje.

Já vím, já to také trochu bilancuji, protože v té kulturní veřejnosti, co bychom si povídali, která Vám příliš nakloněna není, jsem získal spoustu nepřátel, a když provozujete televizi, tak to není úplně příjemné. A i v jiných oblastech jsem možná získal spoustu nepřátel na život a na smrt, a mě to trochu překvapilo. Já jsem rád, že jsme ty pořady dělali, ale přesto ty důsledky musím říct, že jsou pro mě někdy nepříjemné.

Podívejte se, co je to kulturní veřejnost? Je jakýsi principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský kulturní veřejnost, když doufá, že na Hrad vletí těžkooděnci a udělají tam pořádek? To je blázen. Blázen a ne demokrat, ale na druhé straně je to něco podobného jako v Americe, tam je taky někdo pro Trumpa a někdo proti Trumpovi.
 
Pokračování textu zde: