PI-NEWS.CZ

28. čvn, 2021
Menší souhrn toho, co se o víkendu odehrálo na Pražských - Vinohradech...
 
O víkendu se zde konala první Teaparty.cz, členů a příznivců ODS. Zní to divně. ODS a pravice a konzervativní, tak jako Republikánská americká TEAPARTY.org, která se Stevem Bannonem, který ji zakládal v USA, stvořila mašinu TRUMPA? A má to v ODS vlastně ještě vůbec šanci? A co na to vedení ODS?
 
V sále se sešlo na cca 70 - 80 lidí z celé ČR. Nejvíce samozřejmě z Prahy, středních Čech, Plzně, Liberce, Ústí nad Labem, ale i z Moravy ze Zlínska a Olomoucka...
 
Slovo mělo několik řečníků. Jako první vystoupil šéf malé strany Česká Pravice, Michal Simkanič, to je dnes spíš už jen takový pravicový klub, ovšem pořád platný s pravicovými myšlenkami...
Následovalo několik dalších řečníků, kteří věci rozebírali jak z hlediska toho, co se děje ve světě, v česku, tak toho co se děje v ODS...
 
Dobrý projev na téma "co odhlasoval europarlament o tzv. Green dealu", měl někdejší europoslanec za ODS, Hynek Fajmon. Mělo to hlavu a patu, bylo to faktické a jasné a jasně tím varoval před budoucností, kdy prostě není možné si odhlasovat něco, co má fungovat celých 30 let (30 letý plán), bez ohledu na realitu. Nejde jen o to, že se tím zdraží pro obyčejného člověka skoro vše, od energií, po potraviny, ale tím, že je to zákon, to nabralo prostě zásadního směru, kdy už nedodržováním půjde o porušování zákona a bude to trestné...
 
Roman Šmucler mluvil o tzv. covidismu. A nevyužití tohoto tématu v rámci politiky ODS.
David Bartas pak probral téma EURA, které se vrací, kdy právě ODS je stále za českou korunu, ale je v koalici s TOP09 a Lidovci, kteří jsou pro přijetí Eura. Mluvil o tom, jak moc už je eurozóna zadlužená a jak je pro ČR důležité si svoji měnu udržet.
 
Následně mluvilo ještě pár hostů v rámci diskuze. Bylo zajímavé slyšet členy ODS, jak chválí Orbána, Kaczynského, Trumpa, Salviniho, Le Penovou, jak varují před nebezpečím migrace a islámu. To vše je samozřejmě pozitivní.
 
Nicméně otázka toho, jaký bude mít Teaparty.cz v rámci ODS vliv se teprve uvidí. Je jisté, že současnému vedení tato frakce nevyhovuje, ale pokud chce ještě stále zůstat aspoň trošku demokratickou stranou, musí tuto frakci respektovat.
 
Co považuji za zbytečné je, tzv. pláč nad tím jaké to bylo kdysi za Václava Klause v 90 letech. Ta doba je pryč, ne vše bylo pozitivní a plačky a sténání nad minulostí, nikoho nikam nedostanou. Takže toho by se měla Teaparty.cz spíše zdržet.
 
Je to tedy teď na jejich vnitřním boji ve straně. Není vyloučené, že se jim časem podaří prosadit někoho, tak jak se to podařilo americké Teaparty v rámci Republikánské strany, kdy Trump prokopl dveře a dnes má ve straně již zástupy následovníků...
 
Boj o Českou pravici právě začal...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 28.6.2021
 
Zdroj:
 
 
24. zář, 2020
Na včerejší tiskové konferenci v Praze...
 
Byla zveřejněna výzva 29 českých vědců, umělců, publicistů a dalších osobností, aby byl Julian Assange, zakladatel WikiLeaks, nominován na Nobelovu cenu míru. Novináře s ní seznámili čtyři ze sedmi mluvčích iniciativní skupiny (Jaroslav Bašta, Petr Hampl, Lenka Procházková a Josef Skála, dalšími mluvčími jsou Jan Kavan, Jan Keller a Jan Schneider). Podpořit je přišel i herec Ivan Vyskočil, další ze signatářů výzvy.
 
Julian Assange je navržen proto, uvádí se v ní, že "zpřístupnil světu autentické dokumenty, demaskující pozadí a motivy agresí, pošlapávajících mezinárodní právo za cenu statisíců zmařených životů, humanitárních kalamit a zpustošení celých zemí". Navzdory vážným osobním rizikům tak "významně přispěl k úsilí celého mezinárodního společenství, které se válkám z prolhaných důvodů postavilo na odpor a přimělo jejich původce upustit od ještě nebezpečnějších činů".
 
Julian Assange je zbaven svobody již řadu let. Momentálně je vězněn v Británii, kde čeká na verdikt tamního soudu, zda bude (třebaže je občanem Austrálie) vydán do USA. Tady mu hrozí až 175 let odnětí svobody, ne-li trest smrti. "Julian Assange se nesmí stát obětí drakonické pomsty!" apeluje výzva, pro niž česká iniciativní skupina hodlá získávat co nejširší podporu napříč světem. Vedle osobností, asociací a hnutí, které k válkám za "změnu režimu" zaujímají kritický postoj, se obrátí i na PEN klub a analogické subjekty, deklarující svobodu projevu a odpor k jejímu potlačování jako základ svého programu. Cílem je vytvořit co možná reprezentativní mezinárodní výbor, který by návrh prosazoval přímo vůči grémiu, rozhodujícímu o udělení Nobelovy ceny. Výzva bude adresována i českým ústavním činitelům a zpřístupněna všem organizacím a občanům, připraveným se k ní připojit.
 
Bude-li Julian Assange zbaven svobody i k datu Dne lidských práv (10. prosince), jsou mluvčí iniciativy připraveni usilovat o osobní setkání s ním v zahraničním vězení, aby ho seznámili s hnutím za jeho osvobození a nominací na Nobelovu cenu, a poskytli mu tak morální podporu i proti tlakům, jimž je vystaven v poslední době (například možnosti, že mu USA "udělí milost", jen ovšem výměnou za vyzrazení jeho informačních zdrojů).
 
Výzva & signatáři:

Vážení kolegové,

obracíme se na Vás jako mluvčí početné skupiny vědců, vysokoškolských profesorů, umělců a dalších aktivistů z České republiky s následujícím námětem:

Navrhnout za nejbližšího kandidáta na Nobelovu cenu míru pana Juliana Assange.

Zakladatel WikiLeaks zpřístupnil světu autentické dokumenty, demaskující pozadí a motivy agresí pošlapávajících mezinárodní právo za cenu statisíců zmařených životů, humanitárních kalamit a zpustošení celých zemí. Tváří v tvář vážným osobním rizikům, jež tím podstoupil, významně přispěl k úsilí celého mezinárodního společenství, které se válkám z prolhaných důvodů postavilo na odpor a přimělo jejich původce upustit od ještě nebezpečnějších činů.

My sami jsme spojili síly napříč protiválečným spektrem. Stojíme o podporu každého hnutí, asociace i osobnosti, jejichž krédem jsou mír a demokracie. Pan Julian Assange se nesmí stát obětí drakonické pomsty! Pokud se ji podaří odvrátit, bude pozice všech odpůrců válek a arogance moci do budoucna silnější. 

Námět, s nímž se na Vás obracíme, zazněl už dříve a v několika zemích. Dnes, kdy je pan Julian Assange vystaven akutnímu nebezpečí, je třeba ho podpořit co možná koordinovaným úsilím napříč kontinenty. Navrhujeme zformovat co nejdřív mezinárodní výbor, který se o to zasadí a bude naši společnou vůli tlumočit grémiu, jež o udělení Nobelovy ceny rozhoduje.

Prosíme o vaše stanovisko k návrhu samotnému, k vašim možnostem jej aktivně podpořit i k vaší případné účasti v proponovaném mezinárodním výboru.

Bc. Jaroslav Bašta, historik, ex-ministr a velvyslanec, signatář Charty 77

PhDr. Petr Hampl, PhD., sociolog, tajemník České společnosti pro civilizační studia

Jan Kavan, ex-vicepremiér, ministr zahraničí a předseda Valného shromáždění OSN

Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., sociolog, profesor českých a zahraničních univerzit, ex-poslanec Evropského parlamentu.

Lenka Procházková, spisovatelka, signatářka Charty 77

Jan Schneider, bezpečnostní analytik, signatář Charty 77

PhDr. Josef Skála, CSc., historik a vydavatel internetové revue, ex-prezident Mezinárodního svazu studenstva

I jménem následujících signatářů:

Dr. Jan Campbell, vysokoškolský pedagog, analytik a publicista

Petr Hájek, šéfredaktor časopisu a internetové revue

Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc., politolog a vysokoškolský pedagog

Ing. Jaroslav Kohlíček, CSc., průmyslový manažer a ex-poslanec Evropského parlamentu

Prof. PhDr. Milan Matouš, DrSc., historik a politolog

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií, ex-prezident Policie ČR

MUDr. Marek Obrtel, lékař

Doc. PhDr. Petr Sak, CSc., sociolog a vysokoškolský pedagog

MgA. Jiří Svoboda, scénárista a režisér

Ing. Karel Sýs, básník a spisovatel, předseda Unie českých spisovatelů

Ing. Jaroslav Štefec, CSc., vojenský analytik

Ing. Jaroslav Šulc, CSc., makroekonom a ex-náměstek ministra financí

Doc. Ing. Ilona Švihlíková, PhD., ekonomka a vysokoškolská pedagožka

Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové, z.s. – Ochrana lidských práv a svobod

PhDr. Vladimíra Vítová, PhD., novinářka a předsedkyně Aliance národních sil

Doc. Ing. Radim Valenčík, CSc., ekonom a vysokoškolský pedagog

MgA. Ivan Vyskočil, herec

JUDr. Jiří Vyvadil, advokát a ex-poslanec PS PČR

Jiří Žáček, básník

Doc. Mgr. Petr Žantovský, PhD., novinář a spisovatel 

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 24.9.2020


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
15. zář, 2020

V kulturním domě Krakov na Praze 8, proběhla v těchto dnech přednáška a debata na téma svoboda slova...

Přednáška moderovaná a uvedená Petrem Štěpánkem, byla organizovaná Centrem pro občanské svobody. Hosty byl poslanec Patrik Nacher, zpěvák Daniel Landa, Natálie Vachatová a youtuber Ondřej Tesárek. Mezi pozvanými byli i zpěvák Ondřej Hejma a novinář Petr Žantovský, kteří nakonec nemohli dorazit.
 
Patrik Nacher byl mezi prvními, kteří hovořili. Při této příležitosti představil své dvě knihy, z nichž první se věnovala finanční gramotnosti, a druhá, později vydaná („Šílenosti doby korektní“) se věnuje politické korektnosti. Ve svém příspěvku, mj. zmínil, že již existuje celá řada zákonů, které postihují různé přečiny, a že politická korektnost je tedy zbytečná. Kromě toho srovnal politickou korektnost s cenzurou, kdy však korektnost není považována za cenzuru, protože cenzura je nástrojem totalit, a my přece žijeme v demokracii. V rámci samotného příspěvku vystupoval upřímně a předložil i argumenty protistrany vůči jeho postojům, protože je zastáncem svobodné diskuse.
 
Další vystoupila Natálie Vachatová, konzervativní politička a spoluzakladatelka Trikolóry. Začala svůj příspěvek stavem sociálních sítí a jejich uživatelů v České republice i komentáři k otázce postavení a chování korporací vlastnících tyto sociální sítě. Tyto firmy ve většině zemí, včetně České republiky, nedaní, protože tam nemají sídla, ale mají obrovský politický vliv. Natálie Vachatová se dále zabývala existencí různých neziskových organizací a spolků, které se údajně zabývají bojem proti dezinformacím, a jsou financované ze zahraničí, například přes Open Society Fund George Sorose. Zmínila praktiky těchto spolků, které svévolně vybírají politiky, či osoby, kterými se budou zabývat, a následně určují, zda jsou jejich příspěvky pravda, či nepravda. Podle toho, pak jednají sociální sítě, které toho využívají k omezení prostoru pro tyto lidi. Rozebrala i aktivisty, kteří se na této činnosti podílejí, jejich konexe a politickou angažovanost.
 
Daniel Landa ve svém příspěvku představil petici „stop-cenzure.cz“ za svobodnou debatu, za to, aby se lidi mohli v rámci diskuse více vyjadřovat, a byl dáván prostor v médiích i jiným stranám a názorům, s čímž zmínil i téma koronaviru.
 
Ondřej Tesárek poukazoval na dvojí metr, kdy kritika jedněch je přípustná, a kritika druhých je cenzurovaná. Poukazoval na absurdnost chování pořadů ČT, které vyhledávají ruské trolly, a podobně jako Natálie Vachatová, zmínil a kritizoval Open Society Fund George Sorose. Poté následoval, ještě krátký vstup Petr Štěpánka o svobodě vyjadřování, podaný na americkém příkladu, a otázky z obecenstva.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.9.2020
 
Video zde:
 

https://www.youtube.com/watch?v=vf5WA8mPE2Q


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

27. čvn, 2020
Daniel Landa chystá Blanický manifest svobody 2020...
 
Muzikant, zpěvák, textař, dobrodruh, patriot Daniel Landa a Lou Fanánek z kapely Tři Sestry, chystají akci, kterou nazvali "Blanický manifest za svobodu 2020".
 
Daniel Landa: 
 
"Dne 6.7.2020 v 16.20 bude na staroslavném Vyšehradě slavnostně vyhlášen Blanický manifest za svobodu 2020. Pokud vám postupné omezování základních lidských svobod není lhostejné, připojte se účastí a podpisem v petičním stánku, umístěném tamtéž. Život v nesvobodě je otroctví a pozbývá smyslu! Šiřte a sdílejte, ať jsme dobře slyšet!"
 

https://www.facebook.com/22487394100/photos/a.439485089100/10158811498304101/

Daniel Landa: 

"Text manifestu na 6.7. dostává závěrečnou podobu. Nejde o legraci ani o kulturu. A přesto myslim, že to bude na svátek mistra Jana celkem slušná legrace."
 

https://www.facebook.com/22487394100/photos/a.10152893360359101/10158792032274101/

Autor: TGM, Praha, ČR, 27.6.2020


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

6. čvn, 2020

Česká republika a její občané právě oslavují významné vítězství a úspěch na poli boje proti dezinformacím, hoaxům, aktivistům a nátlakovým skupinám, které se v této zemi objevují...

Jednou z nejsilnějších a nejvlivnějších páteří těchto skupin je „veřejnoprávní“ Česká televize, která za koncesionářské poplatky občanů ČR, vysvětluje dětem i dospělým, že demokraticky zvolený president je špatný, že Češi jsou xenofobové, rasisti, nevzdělanci, že s Evropskou unií budeme na věčné časy, a nikdy jinak, že Rusové a Čína jsou zlo a Západ je všespásný.
 
Před pětasedmdesáti lety probíhal boj o rozhlas. Nyní proběhl, naštěstí mnohem méně krvavě, boj o televizi, a v tomto kole jsme dosáhli vítězství. Vítězství, kterého se naši nepřátelé báli už dlouhou dobu, kdy protestovali, vyhrožovali a zastrašovali (ostatně, stejně jako předtím s ombudsmanem Křečkem). Proběhla volba do rady České televize, kde z šestice kandidátů, poslanci vybrali novináře Pavla Matochu, moderátora Lubomíra Veselého, taky známého jako Luboš Xaver Veselý a ekonomku Hanu Lipovskou.
 
Každé z těchto tří jmen budilo nenávist liberálně-demokratických kruhů. Pavel Matocha budí nejmenší kontroverze, ale také on je nenáviděn, a to i když je nejméně viditelný, a nejméně se vyjadřuje. Stačí, že je „Babišův člověk“, a už je tím špatným, stůj, co stůj! U Lipovské a Veselého je to o kádrovací řád horší. Veselý dlouhodobě poukazuje na kiksy veřejnoprávních médií, dovoluje si poskytnout prostor méně populárním názorům a lidem mimo mainstream, ale stejně tak spolupracuje s lidmi z mainstreamu, ale je prostě špatný. Zpochybňuje svatou úlohu České televize, ochránkyně liberálních pořádků. Hana Lipovská se zase dopustila toho zločinu, že v současné postmoderní době je konzervativní a katolička. Nic horšího se snad nemohlo stát! A Halík s Dukou už se o tom stihli porafat. Zbývá jen, aby Halík založil církev Svatého Havla. Základ pro to má. 19 senátorů podepsalo dopis České biskupské konferenci, aby byla Hana Lipovská z kandidatury stažena. 19 oveček do nového stáda, zatímco Hana Lipovská bude dozírat na fungování České televize pro občany. I třeba tím, že zveřejní odměny a platy vedení České televize. To by mohlo být dobré pokračování tohoto střetu České televize s českými občany.
 
Pochopitelně, nesmí se zapomenout ani na zrušení koncesionářských poplatků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.6.2020