7. bře, 2018

PI-NEWS.CZ: Demokracie podle Janečka, aneb jen pro přeškolené Sorošem!

Je to už dlouho, co mě něco dokázalo natolik zvednout ze židle, jako, když jsem měl právě možnost poslouchat rozhovor s oligarchou Janečkem. Vlastně to byla diskuse, z které naprosto jasně vyplynulo, to co my víme už dávno, že není nic horšího, než když se oligarcha začne plést do politiky, a tím hůře, do politologie a politických systémů...
 
Bakala, Babiš, Soros a Janeček jsou skvělým důkazem toho, že by se oligarchové měli zajímat o své firmy, jejich zaměstnance a své zisky, a ne o politiku. Čestnou výjimkou je jen Donald Trump, ale jinak je to prakticky pravidlo. 
 
A co mě nadzvedlo ze židle? Na aktualne.cz proběhla diskuse moderátora, Janečka a politologa Jakuba Charváta o možnosti změny volebního systému v České republice. Janeček navrhuje zavést smíšený volební systém, který by vycházel z většinového a alternativního volebního systému. Velice zjednodušeně, Janeček si udělal auru na boji proti korupci, ale ve skutečnosti bojuje proti populismu, nacionalismu a dalším národním politickým směrům. V diskusi varoval před nástupem nacionalismu a populismu a navrhl volební reformu, která by velice ve zkratce a zjednodušeně znamenala, že každý člověk by měl několik volebních hlasů, včetně záporného hlasu. Jakub Charvát, ač sám zastánce liberální demokracie, varoval před tím, že to povede k nižší účasti ve volbách, a že lidé tomu nebudou rozumět. Už dnes je volební systém nastaven tak, že se v tom prase vyzná, ale 7. Republika uznává nutnost reformy volebního systému, ovšem jednoduššího, který lépe zhodnotí vůli plátců daní a aktivních členů společnosti, ale zpět k Janečkově vizi „demokracie“. 
 
Janeček nepopřel Charvátovy výtky a naopak je vyzdvihl v tom, že naplno hlasovat budou především politicky uvědomělé velkoměstské kádry, které, proškoleny Sorosovými univerzitami, neziskovkami a politickými komisaři, budou volit zářnou a skvostnou budoucnost v Evropské unii a přehlasují ty hloupé a nevzdělané venkovské balíky, kteří nebudou umět využívat takto složitý volební systém. Janeček sám řekl, že tohle jen prospěje demokracii a Janeček tím vlastně zvolil obnovení nerovného volebního práva, ale na základě nejhoršího možného censu, který si lze představit – na základě ideologie. On ani tak nepoukazoval na vzdělanost, či nevzdělanost v obecné míře, ale automaticky škatulkoval nacionalisty a populisty jako méně schopné voliče a prohlašoval, že porážka jejich politické reprezentace jen pomůže demokracii. Jinak řečeno, lidé životem zkušení, hodnoty produkující a vlasti sloužící, budou přehlasováni politicky třeba vzdělanými, ale jinak diletanty, prospěcháři a pijavicemi napojenými na Sorose a politické neziskovky. 
 
Upřímně se přiznávám, že celý rozhovor, který se nesl přesně v duchu bakalovských médií, jsem neviděl, protože mi z toho začalo být blbě, ale je nutné se k němu vyjádřit, aby snad někdo neviděl, jakousi alternativu v Janečkovi a jeho nátlakovému projektu „Demokracie 21“, který už před presidentskými volbami byl úderným oddílem havlistických milicí, agitek a lobbistů. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.3.2018