19. bře, 2018

PI-NEWS.CZ: Přidáme zaměstnancům, okrademe obce, aneb jak rozdělíme společnost po babišovsku!

Málokterá zhovadilost mě tak nadzvedla ze židle jako prasárna, kterou se nyní chystá učinit ministryně financí Schillerová, loutka Andreje Babiše, v otázce superhrubé mzdy a zaměstnaneckých daní. Andrej Babiš a jeho loutka se rozhodla, že po vzoru předcházejících vlád, bude štvát jednu vrstvu společnosti proti druhé...

Socanské vlády štvaly zaměstnance proti zaměstnavatelům, pseudopravicové vlády zaměstnavatele proti zaměstnancům a Babiš, ten z pozice oligarchy do toho jde naplno a štve zaměstnance proti podnikatelům, podnikatele proti zaměstnancům, všechny proti všem a nyní se chystá vrazit klín mezi obce a zaměstnance, čímž trumfnul i předcházející vlády.

Obce a vesnice, jejímiž obyvateli jsou právě i ti zaměstnanci, kteří mají mít údajně nižší daně, mají podle daňového balíčku Schillerové přijít v nadcházejícím roce o 5,3 miliardy Kč. V průměru 800 tisíc Kč na obci, ale to je zprůměrované. Vláda předcházející rok navýšila rozpočet obcím o 8,2 miliardy, ze kterých se právě oněch 5,3 miliardy chystá nyní ukrást. To navýšení bylo jen malou záplatou za dlouhodobou nespravedlnost, které se dopouští stát a centrální vláda na obcích a městech. Kraje navíc přijdou o 1,8 miliardy Kč.

Současné zlodějské vedení ministerstva financí dokonce otevřeně a nepokrytě vyhlašuje, že nehodlá nijak kompenzovat tuto zločinnou krádež. Tímhle způsobem si ministerstvo financí dělá z obcí dojné krávy pro své daňové a finanční experimenty, opětovně ukazuje svaly a snaží se hromadit, co nejvíce zdrojů v rukou centrální vlády v Praze. V současné době se podle rozpočtového určení daní, což je sám o sobě zlodějský systém, pohybují daňové výnosy obcí mezi 21,4-23,58%.

7. Republika žádá podle svých návrhů v krátkodobém horizontu zvýšení daňových výnosů na 30%, včetně kompletního převedení daní z hazardu a trafik do rukou obcí a snížení daňových odvodů obcí, tak aby obcím a nejnižším celkům zůstalo, co největší množství financí na vlastní investice, podnikání, efektivní správu, ekonomickou autonomii a v dlouhodobém horizontu chceme zrušení rozpočtového určení daní. Rovněž žádáme v nejzazší době zrušení výjimky z rozpočtového určení daní, kterou disponuje Praha, Brno, Plzeň a Ostrava, a která nadhodnocuje jejich příjmy oproti ostatním obcím.

Jak vidíte, návrhy Babiš-Schillerové jdou proti našim představám, jejichž cílem je daňová autonomie a soběstačnost obcí a tím efektivnější a zdravější společnost. Opět je to pokračující vedení třídního boje ze strany oligarchů proti ostatním skupinám obyvatel prostřednictvím taktiky rozděl a panuj. Zaměstnanci budou profitovat z rozhodnutí báťušky Babiše a postaví se proti obcím, kterých jsou sami součástí. Tím se bude shromažďovat masivní podpora do rukou centrální vlády a státu, což považujeme za nepřijatelné.

V tomto ohledu výjimečně souhlasíme s postoji a reakcí hnutí STAN, které kritizuje rozhodnutí Babiš-Schillerové.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.3.2018