5. dub, 2018

ČESKO: Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat

Tato čapkovská říkanka je vskutku nadčasová. Trvá už od První republiky, nicméně dávno
jsou pryč doby, kdy socani kradli jen peníze, zakázky a dělali podobné čachry, které se jim nakonec nevyplatili...

Nyní se dostáváme do situace, kdy tato pidistrana chce krást politické pozice, konkrétně ve vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. ČSSD si jako jednu z podmínek koaliční spolupráce s Andrejem Babišem dala, že Babiš a spol. zbaví SPD pozic v třech sněmovních komisích. Konkrétně chce ukrást pozice předsedy bezpečnostního výboru, předsedy komise pro kontrolu úřadu nad kybernetickou bezpečností a předsedy komise pro kontrolu Nejvyššího bezpečnostního úřadu. Slyšíte správně, pidipartaj se 7% hlasů si diktuje dost drzé podmínky.

Je důležité prosadit do pozice vedení těchto komisí právě SPD a to z tří důvodů. Zaprvé,
ČSSD musí konečně pochopit, kde je její místo, na smetišti dějin. Zadruhé, odpovídá to vůli voličů, kteří dali SPD mnohem více hlasů, než ČSSD a zatřetí, víme s celkem velkou dávkou jistoty, že SPD totálně znemožní a rozvrátí výše zmíněné komise, a jakákoliv škoda na současném parlamentním systému je pozitivem pro občany této země.

A proč vlastně ČSSD usiluje o tato koryta? Proč chce krást tyto, již rozdané pozice? Není to
kvůli boji proti extrémismu. Je to, protože je na pokraji svých sil. Poslední sjezd ČSSD zvolil do čela strany nejhoršího proislámského sluníčkáře, ČSSD má miliardový dluh, zastavený Lihový dům a navíc celkem jistě očekává výprask v nadcházejících podzimních volbách. Získat tyto pozice pro ní bude…nikoliv záchrana, ale oddálení jejího pádu, aby její funkcionáři měli dost času rozkrást zbytek strany a vytřít podlahu s řadovými členy a místními organizacemi.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.4.2018