8. dub, 2018

ČESKO: Obrozená ČSSD je hrozbou pro SPD

Právě proběhnuvší sjezd České strany sociálně demokratické přinesl poměrně významná překvapení. Došlo k menšímu obrození starosocialistického křídla uvnitř sociální demokracie na úkor neomarxistů a dienstbierovců...

Těm se sice podařilo prosadit islamofilního Hamáčka na pozici stranického vůdce, ale mužem číslo dvě je Zimola. To už se ví delší dobu. Nyní ovšem k Zimolovi se připojila na pozice místopředsedů celá řada konzervativních a vlasteneckých socialistů, včetně nejvýznamnějšího a nejhlasitějšího konzervativce Jaroslava Foldyny.

Podívejme se tedy, na některé zvolené.

Jaroslav Foldyna patří mezi nejvýraznější starosocialisty. Jako potomek Srbů z matčiny strany je velkým kritikem NATO, ale i multikulturalismu, islamizace a liberalismu, patří k pravoslavné církvi a ctí tradiční hodnoty. Během „Prague Pride“, kterých se účastní liberální socani, on se účastní Pochodů za rodinu. Odmítá všemožné nesmyslné kvóty a patří k socialistům z chudých oblastí, které ještě nezasáhl kosmopolitismu neomarxismu.

Dalším zvoleným je Jana Fialová, která současnou situaci v ČSSD označila k potápějícímu parníku, na kterém se stále tancuje. Fialová, je stejně jako Foldyna, kritičkou kvót pro ženy a zdůrazňuje, že schopné ženy se dokáží sami prosadit. Ona je toho perfektním příkladem. Stejně tak odmítá plošnou inkluzi a další zvěrské experimenty bývalé socanské ministryně školství Valachové. Varovala před chaosem a nedostatkem financí, kvůli inkluzím.

Zbylí dva jsou Roman Onderka a Martin Netolický. Roman Onderka patřil k dlouholetým kritikům Sobotky, účastnil se lánského převratu, který měl zachránit ČSSD a Českou republiku před Sobotkou, a jinak patří ke konzervativnějším technokratům. Vyčíst se mu dá jen postoj k referendům a lpění na zastupitelské demokracii.

Netolický je malé želízko neomarxistů v ohni, protože před presidentskými volbami zradil Miloše Zemana a následně absurdně a nesmyslně vyhlašoval, že lidé chtějí změnu v podobě Jiřího Drahoše. V roce 2012, když se mu to hodilo, aby se stal pardubickým hejtmanem, ovšem šel do koalice se Zemanovci. Kam vítr, tam plášť.

O úplné obrodě ČSSD se vůbec hovořit nedá, ale návrat Foldyny a prosazení proti-inkluzní a proti-kvótové konzervativní Fialové ukazuje, že balance moci se vychýlila směrem od liberálních socanů.

Přesto v čele ČSSD stále stojí islamistický předseda Jan Hamáček, který chce zničit svou stranu. Zároveň je nutné říci, že Zimola, Foldyna a Fialová mohou představovat hrozbu pro SPD. Mohou získat část voličů SPD, kteří v nich uvidí prozatím falešnou naději na obrození ČSSD, protože s Hamáčkem v čele to není zatím možné a naprosté "roznerovství" SPD při vyjednáváních o vládě a svém prosazení tomu může jen nahrát. Buď se SPD dá dohromady, nebo zažije v nadcházejících komunálních volbách tragickou porážku a socani s dalšími stranami posílí. Třeba jen málo, ale posílí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.4.2018