20. dub, 2018

ČESKO: Senátní demokratura

Představitelé senátu, samozvané pojistky „demokracie“, se nechávají slyšet, že žádná
velká změna ústavy není možná, že přímá demokracie je špatná, že je nutná „stabilita“, a že zastupitelská pseudodemokracie je posvátná kráva, která se nesmí bourat zaváděním vlády lidu nad státem...

Zhruba v tomhle duchu se vyjádřil jeden z nejhorších a nejzbankrotovanějších českých politiků, někdejší rádoby-odborář a socan Milan Štěch. Ten se rozhodně postavil proti snahám o reformaci a modernizaci české ústavy, kterou se snaží držet ve vyjetých kolejích zkorumpované a upadající zastupitelské demokracie. Štěch, už jako odborový vůdce, hájil zájmy všech, jen ne zaměstnanců a dělníků.

On totiž moc dobře ví, že vzhledem ke své minulosti, k tomu, co dělal a nedělal jako napřed člen KSČ, pak OF, následně jako odborář a socan, by se skrze přímou demokracii nikdy nedostal k moci, a případně i k vytouženému korýtku. Tohle korýtko mu zajistily partajní sekretariáty, které zneužívají zastupitelské demokracie k oddělení lidu od možnosti zvolit si vlastní a skutečné reprezentanty. Štěch nikdy nikoho nereprezentoval, byl dosazen stranickými vůdci, nikoliv občany, kterým, pokud byli voliči sociální demokracie, nezbývalo nic jiného, než volit partajní kandidátku.

Toto vyjádření je jen důkazem toho, že senát jako takový musí zaniknout, a že každý vlastenec, který kandiduje do senátu, musí v případě svého vítězství usilovat o rozbití této nereprezentativní instituce, která obírá náš národ o moc, nemluvě o drzých prohlášeních Štěcha, kdy povyšuje senát nad poslaneckou sněmovnu, která aspoň částečně reprezentuje vůli lidí. Senát se musí přetransformovat do komory, kde budou zástupci krajů, měst a obcí.

Je čas, aby politická kariéra Štěcha a spol. brzy skončila, aby dnešní senátní elita, byla pokud
možno jednou z posledních před zrušením senátu a rozsáhlou reformou ústavy, kterou navrhuje 7Republika.cz na svých stránkách.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.4.2018