23. kvě, 2018

ČESKO: Steve Bannon v Praze – tichý hybatel nových časů

Steve Bannon (duchovní otec AltRight) měl právě debatu v Praze, aniž by se o tom, kdovíjak vědělo. Diskuse proběhla pod záštitou českých cuckservativců vedených Alexandrem Vondrou, bývalým velvyslancem ČR ve Spojených státech amerických, a za přítomnosti ultralevicového demokratického aktivisty a lobbisty Lannyho Davise...

Samotná akce byla uspořádána zbrojařskou skupinou Czechoslovak Group s podporou babišovské Mafry. Diskuse nazývaná „Co se to děje v Americe“, byli za českou stranu přítomni právě ti lidé, kteří by v Americe reprezentovali bushovské křídlo, či spíše elitní establishment, především Nečas, Langr a Zahradil. Přesně ten typ lidí, který přivedl Ameriku na pokraj chaosu, ruku v ruce s demokraty, a kteří mají na svědomí katastrofy jako je Irák.

Zatímco soudruh Davis předložil přítomným problémy, které nejvíce trápí americké
intelektuální, pravdoláskařské a jiné levicové elity, tedy, že USA pod vedením Donalda Trumpa už není tak hodná, že není tak nablyštěná levicovostí jako dříve, že Trump kazí Americe pověst, Steve Bannon poukázal na skutečné problémy, ne jen intelektuální a emoční problémy, nad kterými masturbuje washingtonská kavárna. Prostě typické nesmysly, které obyčejného amerického občana vůbec nezajímají. Toho občana, který přežívá ze dne na den.

Poukázal na to, že 160 miliónů Američanů nemá žádné úspory, že polovina amerických
rodin nemá ani 40 dolarů v hotovosti, že veškeré peníze a zdroje jsou v rukou nevolených elit. Steve Bannon velice správně odrazil výtky rasismu a xenofobie, když proti těmto ideologiím postavil občanský a ekonomický nacionalismus. Ten nejede podle barvy pleti, či podle náboženství, ale podle toho, jestli dodržujete zákony, a jste slušnými občany země, která Vás hostí, což je ovšem pohříchu v plném rozporu například s islámem.

Steve Bannon apeloval na ekonomické impulsy pro domácí podniky, aby prodávali především doma, a ne v zahraničí, stejně tak velice po právu vyčetl evropským zemím, že se vezou na bezpečnostní politice USA, a že nejsou ochotny investovat do ozbrojených sil, až na čestné výjimky jako je Polsko. Steve Bannon kromě jiného varoval před tím, že Amerika už nedokáže ufinancovat vojenské výdaje, a že na tom tratí právě americké obyvatelstvo. Vyzval k snížení daní drobným a středním podnikům, stejně jako k zavedení miliónářské dávky pro oligarchy.

Je jednoznačně jasné, že Steve Bannon ze svých postojů a názorů neuhnul, zatímco Donald
Trump bohužel v otázce Sýrie a udržení altrightu ve vedení Spojených států amerických selhal. Na jeho omluvu je nutné říci, že v tomto ohledu nejspíše klíčovou roli sehrál jeho zeť Jared Kushner, který je služebníkem cuckservativců v okolí Donalda Trumpa. Za to Steve Bannon nadále propaguje ty názory, které měl během prezidentské kampaně, během svého působení v Bílém domě, a které má dodnes, za což mu patří velký hold a loajalita českého altrightu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.5.2018