15. říj, 2018

ČESKO: Druhé kolo voleb, aneb jak je Senát nesmyslný…

Zbytečný, nesmyslný, na překážku k rozvoji a potřebným změnám naší společnosti a naší
národní republiky, takový je Senát a současné druhé kolo voleb to jen potvrdilo. Druhé kolo voleb, které potvrdilo dva trendy. Jednotnou frontu anti-Babišismu a absolutní pád „parlamentní levice“, zejména té socanské...

Druhé kolo senátních voleb skončilo očekávanou katastrofou pro ANO a neočekávaně špatně pro socany. Že ANO nepromění své kandidáty z prvního kola, to se tušilo. Prakticky všude vznikla fronta proti Babišovi, všude partaje vyzývali k volbě protibabišovského kandidáta. Velice podobná situace se stala před dvěma lety, kdy řada kandidátů ANO prošla do druhého kola, aby následně byla poražena v druhém kole.

U socanů se čekalo, že mohou obhájit dva, až tři senátory. Obhájili jen jediného, který byl
proti nevolitelné kandidátce komunistů, která prohrála a s ní vypadla i KSČM ze Senátu. Teprve tento strašlivý krach hodnotil Hamáček jako neúspěch, ze kterého je smutný. ČSSD prý nyní čeká spousta práce. Můžou začít například sesazením stávajícího vedení a hlavně sesazením Hamáčka. Objevují se i první pochybnosti o možnosti pokračování ČSSD ve vládě, ale to už se Hamáček nechal slyšet, že by z ČSSD odešel, kdyby ČSSD opustila vládu.

Pozitivem je i vypadnutí dvou z nejhorších politických existencí, které trápili tuhle republiku,
dvou velkých spojenců a přátel sudetských Němců, Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana. Oba
prohráli v druhém kole, zejména díky svému předchozímu vládnímu angažmá, při kterém dělali vše proto, aby uškodili naší zemi a našemu národu. Bělobrádek se již dal slyšet, že příští rok nebude znova kandidovat na předsedu KDU-ČSL. To může otevřít cestu Jiřímu Čuňkovi, který by z KDU-ČSL opět mohl udělat křesťanskou a konzervativní stranu.

Dalším významným pozitivem je extrémně nízká volební účast. Byla sice vyšší, než před
dvěma lety, ale pořád šlo jen o 16,5%. V Ostravě dokonce jen asi 9%. Tato nízká účast voličů je
důkazem politické uvědomělosti naší veřejnosti a našich občanů, kteří chápou, že Senát jako
„pojistka“ liberální demokracie je jednou z překážek na cestě k rozvoji naší země. Až se účast dostane na nulu, bude to veliké vítězství naší země.

Jednoznačným vítězem jsou liberální havlisté a cuckservativní ideologie uvnitř ODS. ODS
zvítězila, získala 11 senátorů, vlastních i v koalicích a Fiala se tak stal absolutním hegemonem v rámci ODS. Ta už je ztracena a nikdo jí nepomůže. Liberální havlisté triumfovali zejména prostřednictvím partají jako je STAN a různá malá obskurní sdružení. Hned po volbách se ODS, STAN, Top0.09 a další partaje holedbali tím, jak budou bránit liberální demokracii, jak skvělý a užitečný je Senát při ochraně naší země před potřebnými změnami. Jo, kdyby prohráli, mluvili by jinak, ale tady nejde ani o vítězství, či o prohru. Jde o to zavrhnout tuto nelegitimní a přežitou instituci, kterou je Senát.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.10.2018