6. čvn, 2020

ČESKO: Volba do rady ČT – volba pro budoucnost ČR

Česká republika a její občané právě oslavují významné vítězství a úspěch na poli boje proti dezinformacím, hoaxům, aktivistům a nátlakovým skupinám, které se v této zemi objevují...

Jednou z nejsilnějších a nejvlivnějších páteří těchto skupin je „veřejnoprávní“ Česká televize, která za koncesionářské poplatky občanů ČR, vysvětluje dětem i dospělým, že demokraticky zvolený president je špatný, že Češi jsou xenofobové, rasisti, nevzdělanci, že s Evropskou unií budeme na věčné časy, a nikdy jinak, že Rusové a Čína jsou zlo a Západ je všespásný.
 
Před pětasedmdesáti lety probíhal boj o rozhlas. Nyní proběhl, naštěstí mnohem méně krvavě, boj o televizi, a v tomto kole jsme dosáhli vítězství. Vítězství, kterého se naši nepřátelé báli už dlouhou dobu, kdy protestovali, vyhrožovali a zastrašovali (ostatně, stejně jako předtím s ombudsmanem Křečkem). Proběhla volba do rady České televize, kde z šestice kandidátů, poslanci vybrali novináře Pavla Matochu, moderátora Lubomíra Veselého, taky známého jako Luboš Xaver Veselý a ekonomku Hanu Lipovskou.
 
Každé z těchto tří jmen budilo nenávist liberálně-demokratických kruhů. Pavel Matocha budí nejmenší kontroverze, ale také on je nenáviděn, a to i když je nejméně viditelný, a nejméně se vyjadřuje. Stačí, že je „Babišův člověk“, a už je tím špatným, stůj, co stůj! U Lipovské a Veselého je to o kádrovací řád horší. Veselý dlouhodobě poukazuje na kiksy veřejnoprávních médií, dovoluje si poskytnout prostor méně populárním názorům a lidem mimo mainstream, ale stejně tak spolupracuje s lidmi z mainstreamu, ale je prostě špatný. Zpochybňuje svatou úlohu České televize, ochránkyně liberálních pořádků. Hana Lipovská se zase dopustila toho zločinu, že v současné postmoderní době je konzervativní a katolička. Nic horšího se snad nemohlo stát! A Halík s Dukou už se o tom stihli porafat. Zbývá jen, aby Halík založil církev Svatého Havla. Základ pro to má. 19 senátorů podepsalo dopis České biskupské konferenci, aby byla Hana Lipovská z kandidatury stažena. 19 oveček do nového stáda, zatímco Hana Lipovská bude dozírat na fungování České televize pro občany. I třeba tím, že zveřejní odměny a platy vedení České televize. To by mohlo být dobré pokračování tohoto střetu České televize s českými občany.
 
Pochopitelně, nesmí se zapomenout ani na zrušení koncesionářských poplatků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.6.2020