17. bře, 2018

PI-NEWS.SK: Vajatanie opozície

Čo vyriešia protesty za predčasné voľby? Nič! Ničovaté nič! Naša politická scéna je fragmentovaná tak, že v dnešnom stave , nič nové žiadne voľby neprinesú...

Dôvodom takého stavu je to, že naša krajina stojí na križovatke ciest, kde sa väčšina bežných ľudí nestotožňuje s názormi politikov, ktorí však tie svoje názory presadzujú bezohľadne, egoisticky a s vidinou finančného profitu z vládnutia a prerozdeľovania cudzích peňazí.

Stačí sa pozrieť na vzťah slovenských politikov k eurofondom. Všetci dnes vieme, že ich prerozdeľovanie, je čistá korupčná katastrofa a pravdepodobne preto aj zomrel mladý novinár. Počuli ste však, že by okrem Sulíka (nie však celej SaS) a Kotlebu, čo i len jediný parlamentný politik povedal, že nám eurofondy škodia a bolo by lepšie , zastaviť ich a prestať sa podieľať na tomto korumpovaní? Nie!

Všetci chvália EU a jej fondy, ako by na svete nič lepšie nebolo. Aká môže byť perspektíva krajiny, kde politici nechcú zastaviť najväčší zdroj korupčných peňazí a pritom svorne tvrdia, že nechcú korupciu?

Alebo sa pozrime na migračnú krízu. Množstvu ľudí by nevadil dovoz migrantov v akomkoľvek množstve. Prečo aj? Veď politickým sponzorom našich mimovládok – ktoré by sa však mali radšej premenovať na nevolené vládky, by taký prístup nesmierne vyhovoval – dá sa na ňom neskutočne nahrabať do vlastného vrecka.

A tak sa dnes stretávame s razantným vymývaním mozgov našej mladej generácie a jej formovaním na bezduchého a nemysliaceho , multi-kulti Európana, ktorý však bude schopný svojou prácou zabezpečiť dobrý život vládnucej elity dirigujúcej celú EU. Koľko našich politikov vníma toto ako problém? Veľmi málo a pre istotu už dopredu pomenovali všetkých odporcov na extrémistov a fóbov všetkého druhu.

Je jasné, že ak sa Fico postaví proti kvótam na prerozdeľovanie migrantov, tak mu veľká časť voličov dá svoj hlas a rovnako získa hlasy aj „fašista“ Kotleba.

A teraz vám ukážem iný protiklad skutočnej liberálnej demokracie, ktorú tak naša politická scéna vychvaľuje. Pozrite sa, aký majú politici vzťah ku referendu. Spomeňte politikom, médiám, mimovládkam a „osobnostiam“ slovo referendum. Odpoveď bude v zmysle: Radšej nie, ulica sa nevie správne rozhodnúť, nebude platné, my nemáme tradície ako Švajčiari…. Blá, Blá , Blá!

To predsa nemožno dopustiť, aby občania dostali moc rozhodovať! Čo ak by občania odrazu rozhodli inak, ako sa páči západu, sponzorom, oligarchom, mimovládkam? Čo ak by sme sa nedostali do jadra? Čo ak by nás skritizovali LGBTI organizácie, za necitlivý prístup k ich chorým a pošahaným požiadavkom? Čo ak by občania odmietli nejakú predôležitú zmluvu či dohovor. Veď občania tomu nerozumejú!

Prišiel niektorý opozičný politik s návrhom sfunkčnenia tohto inštitútu, ktorý sa tak dobre osvedčil Švajčiarom? Nie. Ako mám veriť opozícii, že jej ide o občana, keď ignoruje ten najvyšší princíp demokracie – vôľu ľudu? Ako sa mám na nich pozerať, keď doteraz nezmenili zákon o referende tak, aby sa referendum mohlo stať aj reálne priechodným a hlavne aby na 100% zaväzovalo urobiť aj zmeny v legislatíve a to aj také, ktoré by neboli v súlade s nariadeniami nevolenej Európskej Komisie?

Nie vážení politici. Kým sa nevyrieši táto základná vec, kašlem na vaše „riešenia“ , kašlem na váš akože boj proti korupcii a aj na vaše oduševnelé rečičky o demokracii. Nepôjdem protestovať proti zlej vláde, ktorú však nedokážete nahradiť inak, než ďalšou rovnakou vládou, hoci bude zložená z iných ľudí.

Výmena vlády dnes nie je cesta k lepšej a funkčnej demokracii, je to iba výmena jedných vyciciavačov, za iných vyciciavačov.

Skutočným riešením krízy našej spoločnosti je iba obmedzenie moci politikov, ich prístupu k peniazom a prenos maximálneho množstva kompetencií ku občanovi!

Autor: FRANTIŠEK KSENZSIGH, Bratislava, Slovensko, 17.3.2018

Zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/frantisek-ksenzsigh-vajatanie-opozicie/