21. bře, 2018

SLOVENSKO: Minister zdravotníctva tvrdí, že Jozef Ráž ml. je pokorným a spravodlivým človekom

Na nomináciu strany Smer-SD na post ministra vnútra sa zniesla obrovská spŕška kritiky. Podľa nej je Jozef Ráž ml. človek, ktorý tam nemá čo robiť.

Slušnoľudia mu vytýkajú, že sa pozná s bývalým ministrom vnútra Kaliňákom, že podnikal v gastropriemysle presne ako Kaliňák. O tom, že nemá skúsenosti so silovým rezortom ani nehovoriac.

Strana SaS si dokonca spomenula, že treba vyšetriť aj nejakú vraždu a prejavila veľkú starosť o objasnenie zločinu, pri ktorom bol popravený Ján Kuciak s priateľkou. Ako keby to od ministra s menom Ráž záležalo…

Tomáš Drucker je človek, ktorý Jozefa Ráža pozná dlhé roky. Preto je jeho svedectvo dôležité

Tomáš Drucker: Ja mu verím

Dovoľte mi krátku reakciu k Jozefovi Rážovi (ml.)

Viem, že dnes je absolútna citlivosť na akékoľvek meno ministra vnútra a mne sa k Jozefovi a jeho nominácii žiada napísať pár slov.

Peter Pellegrini ma oslovil, či by som prijal ponuku na nomináciu ministra vnútra. Neprijal som, pretože by som sa necítil korektne k zdravotníctvu. Rozrobil som viacero projektov a “neuteká sa”, aj keď si za možno ďalšie obdobie v zdravotníctve ešte neraz vypočujem kritiku. Považujem to za korektné zostať a dokončiť, čo som začal.

Jozefa Ráža som si vybral za svojho generálneho tajomníka služobného úradu po 4 ročnej pracovnej a osobnej skúsenosti na Slovenskej pošte.

Málokedy človek stretne ľudsky tak pokorného a spravodlivého človeka. Aj keď tak nevyzerá. Podobá sa na Vin Diesela, má niekedy tvrdý prejav, ale má viac integrity a túžby pre spravodlivosť ako väčšina, ktorú poznám.

Viem, že sa pozná s Robom Kaliňákom z motoriek z mlada tak, ako aj iní a iných. Viem však aj to, že by som ho nikdy nedokázal donútiť urobiť veci v rozpore s jeho svedomím.

Keď som v rozhovore s designovaným premiérom spomenul 2 mená vrátane Jozefa, nemyslel som si, že o neho možno “prídem”, ale ak niekoho poznám, kto sa nepokrčí, tak verím, že on.

Ja mu verím. Nemám etalón na morálku, ale snažím sa vidieť v ľuďoch dobro a Jozef má v sebe veľa dobrého.

Ak nie on, nevadí, budem s ním rád robiť ďalej.

Musel som to napísať.

Autor: Tomáš Drucker, Slovensko, TGM, Praha, ČR, 21.3.2018

Zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/minister-zdravotnictva-tomas-drucker-tvrdi-ze-jozef-raz-ml-je-pokornym-a-spravodlivym-clovekom/