3. kvě, 2018

SLOVENSKO: Prečo nevyhostíme britského diplomata? Je život Alfieho menej ako život Skripala?

Počas dnešného vysielania Medzipriestoru nám prišiel do redakcie mail od naštvaného poslucháča, ktorý uverejňujeme v plnom znení, nakoľko bol odoslaný aj oficiálnym orgánom, ako otvorený list...

Pripomeňme si ešte to že podobne ako u nás existuje kvórum na referendum tak v Británii existuje kvórum pre petíciu voči hlave Anglicka – kráľovnej Alžbete Druhej. Napriek tomu že za približne deň nazbierali viac ako požaduje kvórum, nazbierali cca 200 000 podpisov namiesto minima 150 000, Jej kráľovská výsosť použila taktiku mŕtveho chrobáka a nereagovala. V diskusiách zaznievali hlasy že mohla zareagovať aspoň ako matka a žena stojaca nad hrobom, ktorá niečo už prežila vrátane svetovej vojny, ale jej mlčanie trvá aj naďalej. Pričom ako hlava Anglicka a hlava anglikánskej cirkvi nesie nielen politickú, ale hlavne morálnu zodpovednosť za to, čo sa deje.

Naopak hlasno trvajú oslavy narodenia nového kráľovského potomka.  Ten kontrast medzi oslavou narodenia princa a odsúdením obyčajného chorého chudáka chlapca na smrť britským súdnictvom, je ako vystrihnutý z Dickensa. Preto je vhodné osloviť zástupcu anglickej koruny na Slovensku – britského veľvyslanca, ako to urobil aj náš poslucháč a čitateľ.

Dnes už vieme že chlapec prežil od pondelka 23.4.2018 22:00, kedy bol odpojený od prístrojov s tým že vraj do troch minút zomrie, až do soboty rána 26.4.2018 2:30. Je zjavné že nešlo o prípad odpojenia človeka ktorý zomrel a je už len umelo udržiavaný pri živote ale o živého chlapca hoci vážne a zrejme nevyliečiteľne chorého, ktorý MUSEL zomrieť, pretože systém tak rozhodol. Je to závažný precedens anglického práva, ktorý mení ochranu a posvätnosť ľudského života od samého základu.

Na jednej strane masový vrah Breivik sa sťažuje že chce v base nový Playstation (a dostal ho) a na druhej strane nevinný chlapec nedostal šancu ani sa dožiť dvoch rokov, pretože by to pre nemocnicu znamenalo nepríjemné papierovačky. Človek mimovoľne prevracia oči: Kde to vlastne, v akej dobe žijeme? Kam smeruje táto nová ideológia? Kam smeruje táto dnešná kultúra smrti? Aké tabu prelamuje toto nové Overtonovo okno?

Záver:

Pointa spočíva v tom, že rozsudok súdu bol vynesený na základe tvrdenia lekárov, že chlapec ma mozgovú smrť a nie je schopný samostatne prežiť ani tri minúty bez prístrojov. Napriek tomu, že realita ukázala, že toto tvrdenie nezodpovedá skutočnosti, kedže chlapec prežil bez prístrojov viac ako päť dní, súd nebol schopný zmeniť rozsudok smrti pre chlapca a dokonca ani nedovolil aby bol prevezený do inej nemocnice ktorá bola ochotná chlapca ďalej liečiť. Súd trval na svojom stanovisku, že chlapec musí zomrieť pretože tak znie výrok súdu, a hotovo. Dokonca ani Európsky súd pre ľudské práva nebol ochotný sa prípadom zaoberať a nepriamo tak potvrdil výrok britskej justície. Chlapec nemá právo na svoj život, má právo už len na svoju smrť.

Oprava:

v článku bolo pôvodne uvedené „v pondelok 21.4.“ čo bolo opravené na správny dátum pondelok 23.4. Aj čas smrti bol upresnený na 2:30 namiesto 2:35. Za preklepy sa ospravedlňujeme

Autor: Knieža Myškin, Slovensko, 3.5.2018

Zdroj:

https://slobodnyvyber.sk/preco-nevyhostime-britskeho-diplomata-je-zivot-alfiho-menej-ako-zivot-skripala/