7. kvě, 2018

SLOVENSKO: Lož ako západná podmienka úctyhodnosti a dôveryhodnosti. Pravda ako príznak zrady...

Miloš Zeman zverejnil, že Česko produkovalo a podľa iných informácií trvale produkuje nebezpečné látky ako súčasť výskumu. To je podľa mienky väčšiny českých politikov velezrada...

Na českej politickej scéne, ale aj v časti českej verejnosti zanechalo konanie českého prezidenta trpkú príchuť. Podľa tohto nemal prezident nemal právo skúmať pravdivosť výrokov niekoho, kto je považovaný za spojenca. Zvlášť nie v prípade, ak ide o výroky napádajúce nepriateľa.

Česko slepo uverilo Veľkej Británii a na základe tejto nepodloženej viery prijalo rozhodnutie o vyhostení ruských diplomatov. Ukázalo sa, že to bola lož.

Zradou českého prezidenta bolo, že spochybnil kroky českej vlády. Nikto sa však nepýta na to, ako k tým krokom došlo. A to by práve zneistilo mnohých voličov v tom, ako má vyzerať politika suverénneho štátu.

Česko a mnohé ďalšie krajiny sa správali vo vzťahu k USA submisívne.

Miloš Zeman neklamal. Heslo, ktoré má na štandarde „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávisti“ naplnil dokonale.

Jeho prejav bol prejavom „kráľ je nahý„. Povedal, čo všetci vedeli, ale nikto to verejne nechcel vysloviť. Tým sa nabúrala a zosmiešnila celá pyramída lživej propagandy.

Zúrivosť politikov je pochopiteľná. Opäť stratili časť dôveryhodnosti. A preto budu Zemana nenávidieť a volať po odvolaní.

Avšak v skutočnosti urobil pre Západ Miloš Zeman ďaleko viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Nielenže sa vzoprel systémovému nátlaku, ale aj ukázal cestu von.

Nestačí len alibisticky „držať basu“ s ostatnými. Je nutné sa aj verejne vyjadriť a následne ustúpiť z nesprávne zvoleného smeru. Ak sa to spraví verejne, už nie je možné ďalej pokračovať. Okamžite to pochopil aj český minister zahraničných vecí Stropnický.

Ako bývalý herec minister zahral svoju rolu na základe dopredu predpísaného scenára. Rusko je zlé, jediné má k dispozícii chemické látky a otrávilo ľudí u našich spojencov. Ako to vieme? Pretože to oni tvrdia – hoci žiadne dôkazy neexistujú a preto musíme vyhosťovať Rusov.

Stropnický musel vedieť, že ide o lož, nakoniec Česká republika tieto látky skúma veľmi podrobne už dlhé roky. Avšak dúfal, že ak bude len jeden zo zástupu mnohých, jeho lož nikdy nebude kričať.

Prezident Česka svojim odhalením demaskoval lož minimálne českého establišmentu. Dôveryhodnosť Stropnického tvrdení sa tým dostala na nulu a tak okamžite oznámil svoju rezignáciu a odchod na post izraelského veľvyslanca.

Každá krajina, ktorá má protichemickú jednotku a za sebou vyspelý chemický priemysel má skúsenosti s analýzou, a produkciou podobných látok. Nie je možné ich syntetizovať v miligramových množstvách. Vojenský výskum potrebuje analyzovať aj veci ako stálosť, variabilitu, smrteľnosť za rôznych podmienok, možnosť hromadnej výroby apod. Na to potrebujete dlhý čas a množstvá ďaleko presahujúce gramy. Skôr je pravdepodobná produkcia v kilogramoch. Nakoniec to umožňujú aj pravidlá OPCW, ktoré za výrobu pre účely výroby zbraní hromadného ničenia nepovažuje množstvá nepresahujúce 10 kg za rok.

Nikto sa nad tým nepozastavuje. Nakoniec prečo? Odborníci vedia svoje a aj preto sa okamžite po zverejnení príbehu Skripaľ objavili pochybnosti.

Je načase povedať definitívne, že britská rozprávka je lož. A každý, kto v nej pokračuje je odporný luhár. Je načase sa Rusom ospravedlniť, normalizovať situáciu a vyvodiť zodpovednosť. Miloš Zeman ukázal cestu. Stačí neklamať a otvorene povedať aj pre niekoho nepríjemné veci. Krátkodobá búrka zmetie nečistotu a ostane len súbor aktivít, ktoré nie sú poškvrnené klamstvami.

V prípade Skripaľ totiž existujú nebezpečné následky. Ak sa totiž nejaká časť propagandy rozhodne v príbehu pokračovať napriek jeho nepravdivosti, logickým použitím je evidentne príprava niečoho väčšieho a nebezpečnejšieho.

Stačí obvinenie z použitia látky novičok niekde v Londýne (netreba ani dokazovať) a môže sa začať z útoku na Rusov. V prípade Litvinenko, ktorý tiež nebol nikdy dokázaný, boli noviny aspoň plné fotografií obete hoci bol zasiahnutý rádioaktívnou látkou. Skripaľovci však už zmizli. Neexistujú. Rovnakou rozprávkou je dnes zrejme aj ich existencia pod falošnou identitou. Toto je totiž scenár, ktorý sa dá dnes vyrobiť prakticky na kohokoľvek pri únose a likvidácii. Stačí verejne povedať, že sa dotyčný bojí likvidácie a preto ho treba bezpečne ukryť. Na jednej strane poskytne zámienku na obvinenie strany protivníka a na druhej strane už sa nikdy nemusíme starať, že by prehovoril.

Briti a Američania to definitívne prehnali. Veriť im, už nemá nikto najmenší dôvod.

Fiat justitia et pereat mundus. (Nech je spravodlivosť aj keby mal zhynúť svet)

S týmto heslom bude svet nielen čistejší a spravodlivejší. Bude aj bezpečnejší.

Autor: Slobodnyvyber.sk, Slovensko, 7.5.2018

Zdroj:

https://slobodnyvyber.sk/loz-ako-zapadna-podmienka-uctyhodnosti-a-doveryhodnosti-pravda-ako-priznak-zrady-podla-mienky-zapadu/