26. čvn, 2018

SLOVENSKO: Pred tridsiatimi rokmi sa tvorili politické základy dnešnej Európy

Dve fotky, ktoré symbolizovali Východnú Európu pred tridsiatimi rokmi, prednaznačili morálku a postoje aj pre dnešnú dobu...

Na prvej fotke je protikomunistický opozičný politik, ktorý sa nebál ísť do stretov s vládnou mocou aj napriek možným negatívnym následkom. Na druhej fotke je mladá prorežimná kolaborantka, ktorá v záujme budúcej kariéry je pripravená pracovať a presadzovať každý aspekt totalitnej moci.

Skúste si tipnúť, kde nájdeme týchto ľudí dnes.

Jeden si urobil zásluhy v boji proti komunizmu, mladá žena bola oporou režimu, ktorý zabíjal ľudí a zatváral ich do väzníc za prejavený názor.

Fotky sú z Východnej Európy, tak je treba predpokladať, že po integrácii do slobodnej Európy bude muž hrdina zastávať najvyššie pozície v európskych štruktúrach. Kto iný si to zaslúži ak nie človek, ktorý vie ako chutí trpkosť neslobody a ktorý bol za boj proti nej ochotný trpieť? Jeho meno by sme mali vyslovovať s úctou a jeho výroky by mali zdobiť predné stránky médií ako inšpirácia pre budúce pokolenia. Sloboda je predsa základný atribút dnešnej Európy – aspoň tak sa všade hovorí.

Druhá fotka určite nasmerovala ženu do hlbín zabudnutia. Maximálne, ak sa dopustila nejakých zločinov proti ľudskosti, mala by mať záznam v nejakom trestnom registri a už by viac o nej nik nemal počuť.

Kto je hrdina a kto je zradca?
Ak hádate, že boj za slobodu bude odmenený, musíme vás sklamať

Na fotke je mladý Viktor Orbán. Áno, presne ten, pred ktorým si odpľúva každý eurobyrokrat. Jeho inštinkt slobodomyseľného človeka ho pri pozorovaní politiky európskych štruktúr zaviedol až do opozície. Dnes je protivníkom tých, ktorí chcú zničiť slobodu národov. Tých, ktorí sú komunistami v liberálnodemokratickom obale. Viktor Orbán sa nezmenil. Zmenili sa len okolnosti a tak po tridsiatich rokoch musí opäť robiť to, čím začínal svoju politickú kariéru. K boju za slobodu.

Ak hádate, že kolaborácia s totalitou musí byť po zásluhe potrestaná, opäť vás musíme sklamať.

Na fotke je 17 ročná Angela Kasnerová, ktorá sa v tábore civilnej obrany za asistencie dôstojníkov totalitnej armády pripravuje na svoju budúcu rolu vo vládnych štruktúrach komunistickej byrokracie. Po vydaji získala meno, pod ktorým ju veľmi dobre poznáte je dnes. Je to Angela Merkelová.

Napriek svojej minulosti neochvejnej podpory totality bola prijatá a zahrnutá do nemeckej politickej štruktúry. Nikdy nepodporovala slobodu, naopak, od mladosti proti slobode bojovala. Vo Východnom Nemecku bola propagandistkou v mládežníckom hnutí FDJ, čo bola kádrová rezerva vtedajšej komunistickej strany. Mala na starosti ideologický výklad sveta, udalostí, politiky v zmysle jedinej „povolenej línie strany„. Každý, kto sa vzoprel, bol zatvorený.

Cestou na vrchol zistila, že dnešná slobodná Európa je mýtus. Zistila, že naopak je vyžadovaná neochvejná poslušnosť a boj proti slobode. Rovnako zistila, že je potrebné slobodu potláčať pod ideologickými zámienkami boja za presadenie menšinových práv, násilných ideológií a likvidovať odpor pri presadzovaní týchto ideologických mantier.

Angela Merkelová sa nezmenila, zmenila sa Európa a tak môže bez problémov aplikovať to, k čomu bola pripravovaná celý život. Zničiť slobodu.

Autor: Slobodnyvyber.sk, Slovensko, 26.6.2018

Zdroj:

https://slobodnyvyber.sk/pred-tridsiatimi-rokmi-sa-tvorili-politicke-zaklady-dnesnej-europy/