19. lis, 2018

SLOVENSKO: Smer-SD odmieta Globálny pakt OSN o migrácii

Predseda strany Smer-SD vo svojom príhovore na sociálnej sieti odmietol Globálny rámec OSN o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii...

Na Facebooku sa zjavilo video s predsedom strany Smer-SD Róbertom Ficom. Na videu sa vyjadril ku Globálnemu paktu OSN o migrácii. Podľa neho je to pakt, ktorý nezodpovedá slovenským národným záujmom.

POSTOJ STRANY SMER – SD KU GLOBÁLNEMU PAKTU O MIGRÁCII:

V texte príspevku sa hovorí, že Globálny pakt o migrácii je síce právne nezáväzný, ale politicky veľmi silný dokument.

Fico tvrdí, že už teraz sa vytvára masívny politický tlak, aby jeho nezáväznosť bola opomenutá, len ako akási formálna chyba.

Preto sa podľa predsedu najsilnejšej parlamentnej strany Slovensko musí ku Globálnemu paktu negatívne vymedziť.

Tvrdí, že správne bude, ak na najbližšej schôdzi NR SR parlament v tomto duchu prijme k Paktu jasný mandát, ktorým bude viazaný ktokoľvek, kto sa zúčastní akýchkoľvek rokovaní o Pakte.

Nie je zrejmé, čo znamená tento obrat. Doteraz sa totiž Smer-SD ostro staval za globálne pakty a podporoval ministra zahraničia Miroslava Lajčáka, ktorý je jedným z postáv formujúcich definitívny text paktu.

Táto zmena je v prípade realizácie vyhlásením vojny globalistom. Smer-SD by sa tiež postavil proti lídrom Európskej Únie, ktorí pakt presadzujú. Zdá sa, že Fico stratil nádej dohody s ľuďmi a organizáciami, ktoré obhajujú záujmy globalistov.

Uvidíme.

POSTOJ STRANY SMER - SD KU GLOBÁLNEMU PAKTU O MIGRÁCII:

Globálny pakt o migrácii je síce právne nezáväzný, ale politicky veľmi silný dokument. Už teraz sa vytvára masívny politický tlak, aby jeho nezáväznosť bola opomenutá, len ako akási formálna chyba. Slovensko sa musí ku Globálnemu paktu negatívne vymedziť. Správne bude, ak na najbližšej schôdzi NR SR prijmeme v tomto duchu k Paktu jasný mandát, ktorým bude viazaný ktokoľvek, kto sa zúčastní akýchkoľvek rokovaní o Pakte.

Autor: Smer-SD, Robert Fico, Slobodnyvyber.sk, Slovensko, TGM, Praha, ČR, 19.11.2018

Zdroj:

Video zde:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2530641510309156&id=102146246492040

https://slobodnyvyber.sk/mimoriadna-sprava-smer-sd-odmieta-globalny-pakt-osn-o-migracii/