22. lis, 2018

SLOVENSKO: Tu niečo nehrá, aby minister pre nezáväzný dokument demisiu podával

Nezáväzný dokument predsa k ničomu nezaväzuje. Podpíšete, nepodpíšete, z toho sa nestrieľa, veď je predsa nezáväzný...
 

Ja byť ministrom Lajčákom, v prípade nezáväzného dokumentu neriešim. Partnerom poviem, viete odskakovala od toho jedna krajina za druhou a tak aj na Slovensku vznikli pochybnosti. Načo tlačiť na pílu, jeden nezáväzný dokument hore dolu, čert to ber, Slovensko nepodpíše a život ide ďalej.

Tak by hovorila logika veci, ak by ten dokument bol nezáväzný.

Z vývoja udalostí sa priam natíska podozrenie, že niekto nás chce dostať bez rebríka na povalu. On asi nezáväzný nebude, len niekto tu má pospolitý ľud slovenský za spolok somárov.

Poniektorí, hlavne tí  ducha mdlého a záujmu o veci verejné nedbalého, nezáväznosti dokumentu aj  uverili. Ale ten bystrejší a veci znalejší si iste položí základnú otázku: čo je to za nezáväzný dokument, kde je v desiatkach prípadoch použité slovo zaväzuje sa?

A nezáväzne zaviazať sa má kto? Kto iný, ako občan Slovenska,  ten by mal poskytnúť benefity obyvateľom iných kontinentov v prípade, že budú mať o to záujem.

Minister Miroslav Lajčák hrozí demisiou ak vláda pakt neprijme.

A radoví občania Slovenska, aj tí čo sa bežne do politiky nestarajú, si dnes prajú aby sa pán minister čím skôr pratal kadeľahšie zo svojho postu. Cítia, že on nekope za nich.

A to už škoda aj riešiť bonbóniky ako je ten, že občanom bol podstrčený nepresný preklad „nezáväzného“  dokumentu. Tak to aspoň na zasadnutí výboru prezentoval poslanec Milan Uhrík. Popri tejto pripomienke tiež Miroslavovi Lajčákovi jasne naznačil, že preferovanie jeho osobnej kariéry pred záujmami Slovenska nie je schodnou cestou.

Ešte viac ministrovi „naložil“ Marian Kotleba.

Zahraničný výbor Národnej rady SR odporučil zaujať nesúhlasné stanovisko ku Globálnemu paktu OSN o migrácii. S vysokou pravdepodobnosťou to vláde ešte bude prizvukovať uznesením aj plénum Národnej rady na najbližšej schôdzi.

Miroslav Lajčák má údajne podľa agentúr najväčšiu podporu z prípadných kandidátov na prezidenta. Po týchto tanečkoch okolo migračného paktu tomu veľmi ťažko uveriť.

Autor: Miro Juriš, Slovensko, 22.11.2018 
 

https://slobodnyvyber.sk/tu-nieco-nehra-aby-minister-pre-nezavazny-dokument-demisiu-podaval/