27. lis, 2018

SLOVENSKO: Slobodný výber ako jediné médium na Slovensku informoval správne o záveroch OPCW

Rusko spochybnilo mandát Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), informuje správa TASR. Súčasťou správy je aj zámer OPCW preskúmať na základe mandátu preskúmať spätne závery od roku 2013 v Sýrii...

V tlačovej správe sa podsúva, ako keby Rusko spolu s Čínou chceli zmariť niečo pozitívne
 
„USA a západné veľmoci zmarili v utorok pokus Ruska a Číny spochybniť novú právomoc Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) prisudzovať vinu za útoky jedovatým plynom a nervovoparalytickou látkou,“ konštatuje TASR, ktorá sa odvoláva na agentúru AP. TASR však správu AP necituje, len reprodukuje s posunom k negatívnemu vyzneniu.
 
V správe išlo o to, že v júni tohto roku sa západné krajiny rozhodli využiť OPCW ako obušok na Rusko. Zmanipulovali hlasovanie a nátlakom na dve tretiny krajín zmenili mandát organizácie.
 
Veľká Británia vyfabulovala prípad otravy nervovoparalytickou látkou v prípade Skripaľ za účasti predstaviteľov OPCW a na tomto základe získala dôvod predložiť nový mandát organizácie. Podľa neho OPCW môže zriadiť vyšetrovací tím s právomocou označiť páchateľov chemických útokov. Dovtedy mohla organizácia iba potvrdiť použitie chemických zbraní, ale nie menovať toho, kto ich použil.
 
Pritom treba podotknúť, že tak ako bola vymyslená kauza Skripaľ, aj zvolanie júnového mimoriadneho zasadnutia OPCW v Haagu sa udialo na základe žiadosti západných štátov po fiktívnych hláseniach o chemických útokoch v Sýrii. Tieto hlásenia poskytovali Západom financovaní teroristi na čele s „humanitárnou organizáciou“ Biele prilby.
 
Slovenskí predstavitelia síce v minulosti formálne volali po objektivite a po výzvach, aby Rusko nebolo zbytočne obviňované, avšak v júni sa Slovensko postavilo do poslušného zástupu. Aj naša krajina totiž bola súčasťou schvaľovacieho stroja na vytvorenie kyjaku voči Rusku a Sýrii.
 
Rusko spolu s Čínou sa na 23.zasadnutí OPCW pokúsili zvrátiť toto hlasovanie a podali návrh na jeho revíziu. Účastníci konferencie pomerom hlasov 82:30 návrh Ruska a Číny zamietli
 
Slobodný výber presne komentoval
Už po schválení nového mandátu Slobodný výber konštatoval na základe analýzy originálneho dokumentu z hlasovania, že dáva možnosť spätne preskúmať všetky hlásenia zo Sýrie.
 
Podľa vtedajšieho komentára, rozhodnutie mimoriadnej konferencie vyzýva tiež sekretariát, aby zaviedol opatrenia na „identifikáciu páchateľov použitia chemických zbraní v Sýrskej arabskej republike prostredníctvom identifikácie a podávania správ o všetkých informáciách potenciálne relevantných pre pôvod týchto chemických zbraní v prípadoch, v ktorých Vyšetrovacia misia OPCW určí alebo určila, že sa vyskytlo použitie alebo pravdepodobné použitie a prípady, v ktorých spoločný vyšetrovací mechanizmus OPCW-OS nevydal správu.„
 
Napísali sme, že OPCW bude jednak určovať, kto, čo spravil, ale v prípade Sýrie to bude robiť spätne!  O tomto nikto na Slovensku neinformoval a nekomentoval! 
 
A skutočne, podľa vyjadrenia francúzskej agentúry AFP sa toto pripravuje.
 
Generálny riaditeľ OPCW Fernando Arias včera vyhlásil, že od budúceho roka bude zriadený vyšetrovací tým, ktorý spätne pripíše vinu za všetky útoky chemickými zbraňami v Sýrii od roku 2013.
 
Kde je problém?
Už v júnovom komentári Slobodného výberu sa spomenulo, že OPCW má väčšinu podkladov zozbieraných nie priamo pracovníkmi organizácie, ale od „dobrovoľníkov„. Čiže od Bielych prilieb, ktorí pôsobia len na území teroristov. Títo nielen pôsobili na území teroristov, ale boli aj ich súčasťou. Závery z komentára Slobodného výberu sú dnes, po cynickej obhajobe mandátu OPCW západnými krajinami stále aktuálnejšie
 
Nezávislé vyšetrovanie však vyžaduje, aby bola zabezpečená neutralita a odbornosť. Vzorky odoberané a dopravované pochybnými zdrojmi a kanálmi sú jednoducho neprípustné. Rusko právom namietalo už v júni, že nový mandát absenciu objektivity posunie ešte ďalej.  Organizácia sa pritom už v minulosti stala západným kyjakom proti Sýrii a Rusku na území Sýrie
 
Západ cynicky sponzoroval teroristické organizácie, rovnako ako Biele prilby. Útoky na Sýriu boli legitimizované práve hlásením použitia chemických zbraní. Lenže v minulosti boli pod dohľadom OPCW všetky chemické zbrane v Sýrii zničené. Rovnako ako v Rusku, mimochodom. Zaujímavé pritom je, že práve Spojené štáty, ktoré tak vehementne vystupujú proti chemickým zbraniach, ich majú plné sklady.
 
Nový mandát teda umožňuje ignorovať neprítomnosť chemických útokov v Sýrii. Jednoducho OPCW označí nejaký útok z minulosti za spôsobený „Rusmi“ a Západ bude mať „povinnosť“ tých zlých Rusov potrestať.
 
Plánuje USA využiť zmeny OPCW na útok?
Spätné preverenie všetkých aktov použitia chemických zbraní v Sýrii a „objavenie vinníkov“ zdanlivo legitimizuje akcie Západu. To je niečo, čo za podmienok neexistencie spoľahlivej bázy dát príprava na rozprávky z Tisíc a jednej noci. Pri ktorých sa však budeme tváriť, že tomu do písmena veríme.
 
Sekretariát OPCW, ktorý je pod kontrolou Západu teda môže obviniť Rusov a Sýriu, že už 5 rokov v kuse sarinujú „nevinných“ Sýrčanov. Legitimita, ktorá pochádza z neutrality, však týmto vyhláseniam chýba.
 
Dnes je ťažké uveriť nielen to, že k nejakým útokom vôbec došlo, ale o ich pôvodcoch je dnes viac ako dosť indícií – a nie, Bashar al Assad to nie je…
 
Ak by nestačili „spätné dokazy,“ nič sa nedeje. Biele prilby sa môžu vynoriť opäť a tak ako v minulosti opäť pripraviť ďalší teroristický útok.
 
Dôsledky
Západ teda dostal silný mandát na útok voči Rusku a Sýrii v podstate kedykoľvek. Lenže pre každého mimo propagandistických plátkov a fanatikov, ktorí Rusov aj tak nenávidia, ide o zneužitie medzinárodnej inštitúcie.
 
Ak dôjde k útoku voči Sýrii, pôjde o útok voči nevinnej krajine, ktorá sa len bráni pred teroristami. Medzinárodné právo je týmto definitívne mŕtve a destabilizuje to celý systém medzinárodného práva a inštitúcií. Čo bude motivovať jednotlivé krajiny, aby vstúpili do medzinárodných organizácií, ktoré sú zneužitým bičom mocných? A čo im zabráni vystúpiť z týchto organizácií a prestať uznávať ich pravidlá, ak platia len pre jednu stranu. A čo horšie, ešte sú aj vymyslené. Ak dôjde k útoku na Rusko nebude to koniec medzinárodného práva, ale sveta ako takého.
 
Celá kríza v Sýrii ukazuje stále viac morálnu nahotu západných krajín, ich zvrátenosť a amorálnosť. Podpora teroristov a teroristických organizácií, ktoré zabíjajú chemickými látkami nevinných, aby mal Západ dôvod bombardovať presahuje všetky predstaviteľné morálne normy. Ani to Západu nestačí, ešte si aj začína upravovať pravidlá podľa seba
 
V skutočnosti možno práve začal súmrak sveta, ktorý sme doteraz poznali. Spojené štáty odišli z Rady OSN pre ľudské práva, dá sa očakávať, že v prípade zneužitia OPCW Rusko a Sýria vystúpia z tejto a ďalších organizácií. Rada bezpečnosti OSN sa stane úplne zbytočným mechanizmom a OSN debatným klubom pre pár krajín tretieho sveta,  ktorý nikoho nezaujíma.
 
Treba si potom spomenúť, čo bolo na začiatku. Fiktívny svet západnej propagandy a politiky, ktorá uverila vlastným výmyslom. A ktorej aj tak nik neverí.
 
Autor: Slobodnyvyber.sk, Slovensko, 27.11.2018
 
Zdroj: