15. bře, 2020

SLOVENSKO: Nová slovenská vláda?

Jsou to již dva týdny od slovenských parlamentních voleb...

Jednání o nové vládě, která je stále, ještě ideologicky nevyhraněná, a jejíž vůdci jsou zmatení, stejně jako všichni okolní pozorovatelé, pokračuje. 
 
Vláda, nejspíše budoucího premiéra Igora Matoviče, se bude skládat z jeho hnutí Obyčejní lidé a nezávislí, konzervativně-nacionalistického uskupení Sme rodina Borise Kollára, dříve euroskeptického, dnes spíše cuckservativního hnutí Svoboda & solidarita a Kiskovců ze strany Za lidi. 
 
Tato koalice, pokud se zformuje, bude mít ústavní většinu 95 mandátů ze 150. Nyní již máme hrubé obrysy toho, kdo bude držet jaké rezorty. 
 
Igor Matovič a jeho hnutí OLaNO, by mělo získat ministerstvo financí, zemědělství, zdravotnictví, kultury, vnitra, obrany a životního prostředí. Kollár a jeho strana získali ministerstvo práce, sociální věcí a rodiny a ministerstvo dopravy, společně s pozicí místopředsedy vlády pro legislativu a strategické plánování. 
 
SaS získá hospodářství, školství a zahraniční věci a taky pozici předsedy parlamentního finančního výboru, zatímco Kiskovci spravedlnost a investice a regionální rozvoj. 
 
Těžko říct zda vláda vydrží. Již nyní na ní útočí, ti kteří by jí pro přítomnost Kiskovců měli vítat. Česká liberální novinářská elita. Nadává „populistovi“ Matovičovi, připomíná podporu Marine Le Pen pro Borise Kollára, označuje vítězství Matoviče za vítězství strachu atd. Pokud na Vás novinářské liberální elity nadávají, děláte věci dobře, a to ještě Matovič ani nezačal. To však neznamená, že se z něho nestane slovenský Kurz, nebo hůř Macron. Konkrétní jména ministrů nebyla zatím, k 15. březnu, uveřejněna. 
 
Video zde:
 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.3.2020