12. úno, 2018

PI-NEWS: Míří „Große Koalition“ (GroKo) směr „Volkskammer 2.0 ?“

Podobnost a paralely jsou zřejmé...

Zde pár příkladů:

Východoněmecká Volkskammer, založená 1950 představovala „ráj na Zemi. Samozřejmě k blahu občanů a země, s přísným omezením vlivu vlastní moci“.

Paralela 2018: 

GroKo-Smlouva mezi CDU, CSU a SPD přebírá verbální terminologii a slibuje budoucnost „v míru, bezpečí a blahobytu“. S odkazem na (zničující) volební výsledky ze září 2017 chtějí koaliční partneři vyvodit „odpovídající závěry“. Pročpak nechtějí nové volby, které by byly bližší situaci?

Východoněmecká Volkskammer z roku 1950 se prezentovala jako demokratická. 500 politiků, devět stran. Slovo měla v tomto pseudo vícestranickém systému ale pouze strana SED spolu se stát podporujícími pomocnými stranami.

Paralela: 

V Bundestagu maří politici Union a SPD (kteří ve skutečnosti byli poraženi ve volbách) bez skrupulí a se svým heslem „nadále stejným směrem“, všechny dobré úmysly tvůrců zákona. Když na to přijde - malé strany do toho nemají co mluvit. Kancléřka Merkelová rozhodla panovačně v září 2015 o otevření hranic pro více než dva milióny migrantů, bez toho, že by toto konzultovala s parlamentem. Parlament je degradován na schvalovací grémium.

Volby do Volkskammer dodávaly pravidelně výsledky mezi 99-100%.

Na špičkové pozice ve špičkových úřadech strany SED probíhaly volby pro soudruhy jednohlasně.

Paralela: 

Čestný předseda SPD Martin Schulz byl v březnu 2017 nominován na funkci kancléře se 100%. Stoprocentní výsledek ve volbách 2015 obdržel i berlínský starosta Michael Müller (SPD). „Takto absolutně sklízel naposled při volbách pouze

NDR-šéf Erich Honecker“ zaryl si bulvár. Též CDU se přibližuje stoprocentní hranici, obzvláště boduje 13minutový aplaus ve stoje, který obdržela Merkelová v roce 2005. Vtipálci říkají, že lépe dopadl už jen severokorejský Kim Jong-un, který obdržel 105% hlasů.

Denním chlebíčkem Volkskammer a institucí, podporujících ústřední komitét SED bylo šachování na pozicích v malé kruhu a za zavřenými dveřmi.

Paralela: 

Sigmar Gabriel (SPD) sr vzdal kandidatury na kancléře a obdržel od Schulze příslib pozice ministra zahraničí. Martin Schulz vyšašil bez souhlasu strany s frakční šéfovou Andreou Nahles svůj odstup z pozice šéfa strany a zajistil si současně pozici na AA (Auswärtiges Amt - centrála útvaru pro vnější činnost Německa). Při této příležitosti mu Gabriel předhodil porušení slova, a prozradil tak prakticky toto šachování mezi čtyřma očima.

Volkskammer včetně parlamentu a Centrálního komité likvidovaly nepopulární soudruhy na špičkových pozicích a politicky vysloužilé modely podle a nemilosrdně za zavřenými dveřmi. Např. Walter Ulbricht, Erich Honecker.

Paralela: 

Za zavřenými dveřmi byl Martin Schulz donucen realizovat svůj urychlený odchod z Olympu. Kondolence horních z SPD kapala koneckonců jen coby povinný „dík a respekt“. V CDU to zle potrefilo ministra vnitra Thomase de Maiziere a státního sekretáře Jense Spahna.

Kancléřka coby vyučená Enderačka a socializovaná FDJ-členka zažila politické kšeftování v otcovském domě. Merkel má v současnosti nejvyšší úřady své strany a státu uvnitř personální unie. My se na tomto místě vidíme odcházení Ericha Honeckera. Politika Německa je ještě převážně demokratická, ale mnohé už zavání Volkskammer 2.0.

Autor: PI-NEWS.NET, Německo, překlad: Zajíc, TGM, Praha, ČR, 12.2.2018

Zdroj:

http://www.pi-news.net/2018/02/groko-auf-dem-weg-zur-volkskammer-2-0/