3. bře, 2018

PI-NEWS.NET: Unie CDU/CSU buduje v Reichstagu zeď

Když Walter Ulbricht v roce 1961 zakládal nedaleko Reichstagu Berlínskou zeď, chtěl tímto za každou cenu zabránit rostoucímu úprků lidí z jeho „socialistického ráje“. CDU-vedoucí frakce Volker Kauder a CSU-vedoucí zemské skupiny Alexander Dobrindt si 57 let poté půjčí tyto metody od svých komunistických duchovních předchůdců: také oni budují okolo své strany a frakce do výšky zeď, když svým politikům zakazují spolupráci s AfD (a Levými z Die Linke). 
 
Že toto rozhodnutí mělo padnout „jednohlasně“, nemusí ani udivovat. U tehdejších obávaných komunistů bylo v Reichstagu vždy rozhodováno „jednohlasně“. Tak obávaný byl strach z ober-šéfů, jež rozhodovali o jobu, kariéře, reputaci a tím o bytí a nebytí, takže hlasování bylo pouze formální věcí. 
 
A teď znova. Ústava stanovuje v paragrafu 38 jasně: „Poslanci jsou zástupci veškerého lidu, nezávislí na zadáních a instrukcích a zodpovědní jen svému svědomí“. Když Kauder a Dobrindt podrobují poslance frakce CDU a CSU stranické disciplíně, potom ohýbají zákon. Ale pořád ještě platí, že zákon stojí nad frakční poslušností.
 
Rozhodnutí Unie – žádné společné návrhy s neoblíbeným politickým protivníkem zpracovávat a předkládat, není nic nového. Když ještě AfD nebyla v Parlamentu, platilo totéž pro „Levici“, aniž by to ale ukázalo velký účinek. Nový je jen časový údaj zákazu spolupráce a to je opravdu na zamyšlení. 
 
Alarmující je Dobrindtova věštba „on má tušení“, že AfD se dostane do hledáčku ústavní inspekce. Na tom jsou postavena Kauderova lacinná odůvodnění pro zákaz kooperace. AfD prý: „pronáší bez jakékoli plachosti otevřeně pravicově radikální výroky. Strana AfD tím podrývá legitimitu Parlamentu a tím i demokracii a argumentuje několikanásobně s polopravdami a nepravdami“. Směšné zdánlivé argumenty, jasně. Stejně tak by se mohlo ze strany AfD argumentovat, že Kauderovi je cítit z pusy a proto je spolupráce se stranou nemožná.
Ne, zde jsou otevřeně a drsně posílány hrozby směrem k AfD a zároveň připravována půda na poslání strany pod dohled ústavní komise. To odrazuje potenciální přeběhlíky k AfD, je to součástí taktiky. Výroky jednotlivců jako je André Poggenburgs o „řidiči velbloudů nebo obchodníku s kmínem“, které pronesl při politické Popeleční středě, nestačí sice na to, aby byla strana AfD jako celek poslána pod dohled komise, ale hrozba tu je: My vytáhneme vždy, když se nám to hodí Kartu ústavní komise.  Karta bude vytažena – koneckonců jsou v Bavorsku zemské volby a CSU bojuje o ztrátu absolutní většiny. Člověk už má v Bavorsku zkušenosti a křivá ha proti Petru Bystroňovi také budiž připomenuta. 
 
Kauderův zákaz přišel krátce po CDU-sjezdu, kde Merkelová a její politický klon Kramp-Karrenbauerová oznámily, že chtějí dostat zpět bez násilí 1 milión CDU-voličů. Teď vidí veřejnost, jak se to má dělat: My natáhneme zeď, nikdo už nevystoupí, nikdo nemůže zpět. Čistokrevná DDR, a to 28 let po pádu Zdi. Kdo by si to pomyslel? 
 
Autor: JUPITER, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 3.3.2018
 
Zdroj: