8. bře, 2018

PI-NEWS.NET: BANNON V EVROPĚ!

Steve Bannon, Ex-poradce amerického prezidenta Donalda J. Trumpa, cestuje toho času po Evropě. Při svém vystoupení v Curychu předpovídal Bannon vítězné tažení politických anti-etablishmentových stran. Též AfD-předsedkyně Alice Weidelová si přišla k profesionálovi v oboru komunikace pro radu.  
 
Bannon přicestoval na pozvání švýcarského týdeníku „Weltwoche“z Itálie, kde úspěšně podporoval před volbami Salviniho stranu Lega Nord. S tímto větrem v zádech předstoupil Bannon před 1500 nadšených posluchačů, a to v Curyšské, k pořádání rockových koncertů sloužící, hale. Bannon platí za zavilého odpůrce establishmentu. Trumpovy volby a poselství populistického povstaleckého hnutí Alt-Right zastihly mezitím velké části Evropy, píše Neue Zürcher Zeitung o Bannonovu projevu. 
    
Nikdo nesmí věřit, že volby ve Francii a v Německu tomuto hnutí zlomily hrot. Podívejte na Itálii! Lid se zvedá a chce svou suverenitu získat zpět. „Populistická vlna nekončí, ta stojí teprve na počátku. Dějiny jsou na naší straně“, provolával Bannon k publiku. Když zmínil Angelu Merkelovou, ozvalo se z publika bučení.
 
Jako strategický prostředek proti establishmentu vidí Bannon kryptoměnu, protože tím bude sebrána kontrola centrálním bankám, vládám a velkým technickým firmám. Ty sebraly normálním lidem práva a identitu a použily je pro své účely. 
 
K návštěvníkům z Německa patřila i Alice Weidelová ze strany AfD, jak informuje DIE WELT. Své názory si s Bannonem Weidelová vyměnila obzvláště v oblasti politické komunikace. Weidelová oznámila v únoru, že budou zprávy z frakce řízeny přes vlastní „newroom“. Strana AfD je mnoha médii ignorována nebo pošpiňována různými fake news, odůvodnila Weidelová tento krok k nezávislé komunikaci. 
 
Cestováním po Starém kontinentě si Steve Bannon hodlá utvořit široký přehled o antisystémových stranách v Evropě.
 
Autor: JUPITER, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 8.3.2018
 
Zdroj: