24. bře, 2018

PI-NEWS.NET: Guido Reil (AfD) se postaral opět o titulky v médiích

„AfD-muž koupil pro bezdomovce zateplený autobus a vysloužil si za to kritiku od Essenské sociálky“, tituloval škodolibě Focus Online. 

Též regionální noviny informují o nejnovější sociální iniciativě samozřejmě s kritickým podtónem . Ono halt nemůže být, aby byl někdo patriotem se sociálním cítěním a srdcem na pravém místě!

Předseda iniciativy „Essen packt an“ se uchýlil dokonce k výroku o sociálním pornu, což rozlítilo dobrovolné spolupracovníky u bezdomovské iniciativy.

Quido Reil nechápe celý rozruch okolo jeho iniciativy: „takovéto autobusy pro bezdomovce jsou již v mnoha městech Německa. Např. v Berlíně, Hamburku, Mnichově. Ale když chce něco sociálního vykonat AfD, tak je vše z principu špatně“.

Po úspěšně proběhlé sbírce na získání busu má být tento projekt celý půlrok představován v Porůří a sbírány další peníze pro potřebnou pracovní sílu coby obsluhu. Musí být ještě naplánována pevná trasa, aby se organizovala pravidelná setkání bezdomovců. Bus bude dán do provozu od listopadu a bude zásobovat potřebné teplými nápoji, jídlem a zimním oblečením.

Reil zdůrazňuje, že se nejedná o žádnou PR akci. „Chceme dlouhodobě ukázat sociální angažovanost. Existují už konkrétní plány na založení obecně prospěšného spolku. Dlouhodobě by z toho mohl vzniknout straně blízký sociální spolek“.

Autor: PI-NEWS.NET, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 24.3.2018

Zdroj:

http://guidoreil.de/spenden/

https://www.youtube.com/watch?v=BANKWhSx7ZI

http://www.pi-news.net/2018/03/guido-reil-ein-patriot-mit-dem-herz-am-rechten-fleck/