15. čvn, 2018

PI-NEWS.NET: Facebook: 30 ban za řeč o Merkelové na Pegidě

Minulé pondělí jsem měl projev u Pegidy v Drážďanech, kde jsem reagoval na intenzivní kritiku kancléřky Merkelové deníkem BILD. Šéfredaktor BILDu ji jmenoval odpovědnou za skandál BAMFsu (úřad pro udělování azylu). A nejen to, i celé azylové ztroskotání má být ztroskotáním právě Merkelové. Tento skandál nebude moci vysedět, nebude moci přehodit na Seehofera, tuhle polívčičku si bude muset spapat sama...
 
Toto připomíná silně masivní kampaň, kterou BILD v roce 2012 nastartoval proti tehdejšímu prezidentovi Wulfovi. Po několika týdnech musel odstoupit, což se dá přisuzovat enormnímu tlaku, který vytvořil právě BILD. Něco podobného se zřejmě buduje. Ve své řeči v Drážďanech jsem k tomu řekl:
 
„ …to zní tak, jakoby teď byla dána k dispozici k odstřelu. Je to podobné tomu, jak byl tehdy díky BILDu odříznut Wulf. Přátelé, víme, že BILD napsal spoustu blbostí i o Pegidě a AfD, ale zde jim můžeme klidně držet palce.
Držíme palce proto, aby byla dána Merkelová k odstřelu!
 
Pokud zase stojí státní zástupce v Drážďanech ve startovních blocích a mnozí doleva otočení tiskoví poskoci už žmoulají svá péra na psaní:
Pojem „dát k odstřelu“ znamená přirozeně žurnalistický termín.“ 
 
Pro chybnou interpretaci není žádné místo. Na facebooku jsem uvozoval svou řeč úvodní větou, že tyto zprávy se objevují současně na Twitteru a zde je pro celý text povoleno pouze 140 znaků. Pojem „odstřel“ jsem vědomě dal do uvozovek, aby bylo jasné že se jedná o přenesený smysl, což v tomto případě znamená ukončení její politické činnosti, (viz. nadpis). 
 
Přesto to facebook kategorizoval jako projev nenávisti a zablokoval mě na 30 dní. 
Oprátka okolo Merkelové se stahuje stále více. V deníku WELT se můžeme dočíst, že BAMF (úřad pro udělování azylu) chtěl očividně zajistit úspěch ve volbách 2017. Tomuto úřadu, a to řediteli Jürgenu Weisovi, byly z kancléřství udělovány pokyny:
 
„ BAMF zajistit to, aby migrační krize nevystavila kancléřku ve volbách 2017 žádnému nebezpečí. Interní korespondence ukazuje, jak se neustále zvyšovalo tempo – a jak se rozšiřoval chaos. Oproti NZZ (Neue Zürcher Zeitung) hovořil Weiss o „nouzovém volání“. Zadání z kancléřství znělo: „odstraňte nekonečné čekací doby a špatnou podívanou“. 
 
Časopis „STERN“ zase psal o jakési „vysoce politické misi“. Weiss se měl postarat o to, aby se výjevy ztráty kontroly neopakovaly, protože je Merkelová v žádném případě nepotřebuje pro předvolební kampaň.    
 
Stále se množí zastánci prošetření skandálu BAMFu pomocí parlamentární komise, a to nejen z řad AfD a FDP. Pouze tak může být tato bažina vysušena, bažina, která dovolila, aby do země přišly desetitisíce neoprávněných žadatelů o azyl a aby se beztrestně přisály na náš sociální systém. Zároveň by tímto prošetřováním mohlo být odhaleno celé bezpráví, kdy Merklová ve vlastní režii otevřela stavidla všem ilegálům, kteří sotva uměli vyslovit slovo „azyl“. Takovéto šetření je samozřejmě časově náročné, ale na konci by mohly být Merkelové dny sečtené.
 
Jak se mám ale vyrovnat – podle mého mínění - s nezaslouženou fb blokací? Jeden mediální advokát, jenž se specializuje na fb, mi sdělil, že v tomto případě je vysoká pravděpodobnost úspěšného odvolání. Ale tato procedura trvá déle než celá blokace. K tomu stojí celá věc asi 2500 €. Proto jsem se rozhodl v tomto případě blokaci „vysedět“. K tomu ještě, že běží odvolání na vymazání Youtubového kanálu, což je opravdové řízení a stojí taky hromadu peněz.
 
Protože jde o to, aby tento potopený poklad kritiky islámu znovu byl vyzvednut. Těch téměř 2000 videí, která se tam za téměř 10 let nashromáždila, nesmí v žádném případě přijít nazmar. To jsou důkazy historie. Tento kanál musí být opět přístupný pro veřejnost, aby ji mohl znovu informovat o nebezpečných částech islámu.
 
Autor: MICHAEL STÜRZENBERGER, PI-NEWS.Net, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 15.6.2018
 
Zdroj: