11. čvc, 2018

PI-NEWS.NET: Vychází nový Sarazin! „Nepřátelské převzetí – jak islám zabraňuje rozvoji...

KNIHA KRITIZUJÍCÍ ISLÁM „NEPŘÁTELSKÉ PŘEVZETÍ“ MÁ NOVÉ VYDAVATELSTVÍ...
 
Dalo by se řict - peníze nesmrdí. Vydavatelství DVA (Deutsche Verlags-Anstalt) vydělávalo pěkné peníze na tomto německé nepodmanitelném autorovi. A to navzdory všem výtkám ze strany médií. Autor dodal tomuto nakladatelství 4 bestsellery! Zajistil jimi dobré výdělky mnohým aktérům. Nakladatelství ho představovalo takto: „Thilo Sarrazin je jednou z nejvíce se profilujících politických postav republiky. Jeho kompetence v oboru finančních otázek spojená s odvahou oslovit nepohodlné pravdy mu přinesly spoustu důležitých pozic.“
 
Jo, a tyto „“nepohodlné pravdy“ ho teď stály hlavu. Prozatím. Protože jeho kniha „Nepřátelské převzetí – jak islám zabraňuje rozvoji a ohrožuje společnost“ byla krátce před uveřejněním stažena z oběhu a Sarrazin coby autor z nakladatelství vypuzen.
Strach ze Sarrazina existuje. Protože šel do podstaty, protože si troufl popsat islamizaci tak, jaká ona je: obrovské nebezpečí pro náš právní stát, jedním z rozhodujících rozcestí pro naši demokracii. Je to vážné!
 
Myslelo se, že se dá tímto opatřením zabránit šířením Sarrazinovy knihy. Nikdo si přece netroufne po veřejném propírání – tak radikální knihy! – tohoto horkého želízka jen dotknout! Houby! Žijeme v roce 2018 a ne v roce 2008. Nálada se překlápí, lid si nenechá dále diktovat mínění, co se může nebo nemůže vydat.
 
Titul čaplo jiné nakladatelství a ukazuje, že ještě existují odvážná nakladatelství. Odvážní zákazníci byli vždy. Ale jinak než u knihy „Německo páchá sebevraždu“ se nedalo rozmýšlet, zda knihu koupit či ne. 
 
Teď je jasné: Sarrazinova kniha vyjde koncem srpna a může už být předobjednaná. Sarrazin – s ním vše začalo, s ním vše pokračuje. Svoboda se nedá potlačit! Protože nás je mnoho.
 
Autor: PI-NEWS.NET, NĚMECKO, TGM Praha, ČR, 11.7.2018
 
Zdroj: